TJ Start Brno 3:1 (2:0) FC Velké Meziříčí

Góly: 5. Kaláb, 38. Avdić, 87. Kaláb – 54. Partl

Rozhodčí: Dorotík – Machorek, Nejezchleb

Diváci: 420

TJ Start Brno: Andres – Ryšavý, Avdić (C), Sedlo, Hubr, Kaláb, Pařízek, R. Demeter (90. Stasiuk), P. Demeter, Michna (62. Doubravský), Havlín (73. Jonáš)

FC VM: Dubec – Puža (C), Ma. Malata, Bílý, Šuta (85. Chalupa), Franěk, Partl, Karmazín, Štourač (61. Mi. Malata), Vašíček (75. Havlík), Plichta

Naše mužstvo začalo utkání 1. kola MOL Cupu špatně. Hned v páté minutě se po rychlé brejkové situaci trefil přesně k tyči domácí Kaláb, 1:0. Naše fotbalisty však inkasovaná branka nepoložila a vytvořili si během tří minut tři zajímavé situace, ani jednu však bohužel neproměnili. Ve 38. minutě přidal Start druhý gól, když se po rohovém kopu trefil Avdić, 2:0. Brněnský Start tak do kabin o poločasu odcházel s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé půle naopak vstoupilo naše mužstvo lépe, střela Šuty ještě za zády domácího brankáře neskončila. V 54. minutě však již brankář Andres musel lovit míč z brány, pěkný gólový zásah si připsal aktivní Partl, 2:1. Start mohl o dvě minuty později opět o dvě branky vést, domácí však vychytal gólman Dubec. V 82. minutě měl náš tým velkou šanci na vyrovnání, když domácí brankář udělal chybu v rozehrávce, získaný míč však v bráně soupeře bohužel neskončil. V 87. minutě vstřelilo mužstvo Startu svůj třetí gól v zápase, když se prosadil opět Kaláb, 3:1. Domácí tak potvrdili svůj postup do druhého kola poháru. Náš tým v pohárové soutěži končí.

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Stále stejná písnička, z jednoduchých situací na začátku zápasu inkasujeme a musíme něco honit. Naopak my z náznaků co máme nedáme nic. Další branku dostaneme z rohu a zkušený domácí tým si i přes naše zkorigovaní výsledek pohlídal. Opět jsme museli měnit sestavu a dnes musím říct, že to byl z naší strany asi nejlepší zápas v nové sezóně, ale i přesto musíme ještě hodně zabrat.

Další utkání, tentokrát v rámci MSFL, odehraje náš tým v neděli 21.8. venku proti Baníku Ostrava B. Výkop je 10:15.