Počet diváků: 498. Rozhodčí: Slováček Adam - Pochylý Stanislav, Vostrejž Ivan.

Hned v úvodu zápasu se do slibné šance dostali domácí, když po přiklepnutí Mirka Malaty pálil nebezpečně Plichta, jeho střelu gólman vytáhl na roh. Ve 14. minutě se po krajní akci hostujícího týmu dostal do zakončení Mlýnek, Kolář však jeho střelu lapil. Ve 20. minutě servíroval nebezpečný centr Pavlík, útočníkovi Plichtovi chyběly centimetry k zakončení. Ve 31. minutě našel Šuta velice elegantní přihrávkou Plichtu, ten však nepřesně zakončil.Ke konci prvního poločasu se do velké šance dostal Zlín, když střelu směřující do branky zblokoval Mucha a z následné dorážky minul bránu Nečas. Ve 42. minutě fanoušci viděli fotbalovou parádu, když Demeter se krásnými nůžkami opřel do centru od Pavlíka, 1:0. Vzápětí však mohlo být srovnáno, když hosté zahrávali roh, po kterém se na zadní tyči dostal do zakončení Chwaszcz. Do druhého poločasu lépe vstoupili zlínští mladící, když ve 48. minutě se po velmi rychlém brejku dostal do zakončení Nečas, jeho střelu nejistě zlikvidoval Kolář, míč který skákal blízko brankové čáry musel do bezpečí odkopnout Komínek. V 58. minutě po standardní situaci zahrávané Demeterem dostal do šance Mucha, ten však v těžké pozici hlavou minul. V 62. minutě střílel Demeter po chybě hostujícího gólmana z krajního prostoru hřiště do odkryté brány, hostující gólman se však stihl vrátit a jeho střelu zlikvidoval. V 65. minutě velice nebezpečně centroval Zlín, naštěstí kapitán Komínek centr odvrátil do bezpečí. O minutu později se dostal do zakončení Pavlík po centru od Boučka, jeho hlavičkové zakončení vytáhl hostující gólman na roh. V 69. minutě se domácí fanoušci mohli radovat podruhé, kdy po krásném centru Demetera se Šuta parádně pověsil do vzduchu a hlavou nedal hostujícímu brankaři šanci, 2:0.Zlín se po zbytku zápasu snažil něco vytvořit, zejména se snažil hrozit ze standardních situací, vyloženou gólovou šanci si však přes pevnou obranu domácích už nevytvořil. Velmez si tak připsal první vítězství doma v nové sezóně.

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Dnes strašně důležité vítězství vzhledem k tomu jaký los nás teď čeká. Zlínští byli v prvním poločase fotbalovější a dostali se i do několika jasných šanci, které naštěstí neproměnili, tam jsme měli štěstí. Hodně důležitým byl náš gól na konci poločasu, kdy se krásně nůžkami prosadil Demeter. V přestávce jsme si museli říct něco k přebírání hráčů a v druhém poločase to bylo znát, soupeř měl sice míč častěji, ale naše pozorná obrana už hosty do velkých šanci nepustila. Rozhodujícím momentem byl náš druhý gól, kdy už jsme zbytek zápasu svou zkušeností dohráli. Dnes jsme se potkali zatím s nejfotbalovějším týmem, kluci ze Zlína si nezasloužili prohrát, ale fotbal není spravedlivý. Kluky musím pochválit za přístup k utkání, kdy to bylo spíše o bojovnosti a bránění.

V dalším kole MSFL naše áčko zajíždí do Hlučína, utkání se odehraje v pátek 4.9, od 17:00.

Úvodní foto: novinyvm.cz