FC Dolní Benešov v posledním kole MSFL prohrál doma s Kroměříží 1:3. Průběh zápasu však byl vyrovnaný a zejména Benešov v prvním poločase spálil řadu vyložených šancí. Ve druhém poločase hostující Kroměříž trestala domácí obranu z povedených brejků. Dolní Benešov se nyní nachází na 17. místě tabulky se čtyřmi body, jedinou výhru si tým Benešova připsal proti poslední Jihlavě B, remízovat dokázal se Znojmem. Klub byl založen v roce 1926. K největším úspěchům klubu patří účast v baráži o postup do 2. ligy v sezoně 1992/93, druhé místo v MSFL v sezoně 1998/99 a třetí příčka v téže soutěži v sezónách 1999/00 a 2005/06. Ve 3. nejvyšší soutěži účinkoval A tým mužů nepřetržitě po dobu osmnácti let: vstoupil do ní v ročníku 1990/91 díky triumfu v Divizi D v předcházející sezóně a sestoupil na konci sezóny 2007/08. Vítězstvím v Divizi E v sezóně 2017/2018 si A tým mužů po deseti letech v nižších soutěžích zajistil návrat do MSFL. V současném kádru Benešova je několik odchovanců Hlučína či Baníku Ostrava, mezi nejzkušenější hráče patří obránce Moravec, záložník Gebauer či útočník Labuda.

Naše áčko si po třech prohrách venku spravilo chuť, když ve středečním zápase porazilo naprosto jednoznačně Vrchovinu 5:0. V tabulce se nyní nachází na 11. místě se ziskem 10 bodů. Trenér Šimáček se po středeční výhře vyjádřil k následujícímu zápasu takto: „V neděli nás čeká další těžký zápas, tak je potřeba neusnout na vavřínech, ale myslím, že sami hráči cítí, že na to není žádný prostor.“

Přímý přenos z utkání můžete sledovat zde.

Textový on-line přenos můžete číst zde

Zápasová fakta

Bilance vzájemných duelů v MSFL : FC VM - 1 výhra, 2 remízy, D.Benešov - bez výhry

Skóre: FC VM 2:1 Dolní Benešov

Poslední dva vzájemné zápasy skončily remízou 0:0.

Na podzim 2018 Velmez doma vyhrál 2:1, když se gólově prosadili Dolejš s Demeterem.