15. kolo, sobota 10.11.2018, 14:00

FC Velké Meziříčí

SFK Vrchovina

1:2

(0:1)

Střelci 77: Demeter – 35. Vícha, 68. Duba

Rozhodčí: Gasnárek, Mayer, Kneisl

Diváci: 476

ŽK: Komínek, Šuta, Mucha, Demeter – Smetana, Dočekal, Šmída

ČK:

Nejlepší hráči – Pokorný, Duba, Zbytovský

FC Velké Meziříčí: Pokorný – Matulka (76. Bouček), Komínek, Šimáček, Kriegsmann – Dolejš, Šuta (71. Puža), Smejkal, Mezlík (46. Mucha), Demeter – Simr, na lavičce Dubec, Berka, Dufek a Krejčí., trenér Smejkal

SFK Vrchovina: Šmída – Bača, Vícha, Chalupa, Smetana, Ošmera (75. Sklenář), Dočekal (81. Michal), Skalník (87. Košík), Zbytovský, Duba, Duda, na lavičce Boušek, Wolker a Juran, trenér Zeman.

Komentář k utkání

Na podmáčeném terénu se odehrálo okresním derby v posledním podzimním kole. Od úvodních minut viděli diváci bojovné utkání. Ve 3. min odcentroval Miloš Kriegsmann, centr skončil u náruč Šmídy. V 5. min nebezpečný průnik Petra Dolejše zastavil praporek rozhodčího. V 8. min pronikal středem Duba, jeho přihrávka spoluhráče nenašla. V 10. min našel centr Miloše Kriegsmann hlavu Pavla Simra, jeho zakončení šlo nad bránu hostů. V 11. min rozehrál přímý kop od lajny Zbytovský, následná střela Ošmery byla zblokována. Ve 12. min šel sám na branku hostů Robin Demeter, jeho zakončení však postrádalo přesnost. Ve 14. min našel Chalupa před bránou Dočekala, ten bránu hlavou minul. V 16. min zahrál rohový kop Robin Demeter, míč se dostal k Petrovi Dolejšovi, který bránu přestřelil. V 1í. min se ve vápně uvolnil Robin Demeter, v rozhodující chvíli poklouzl, míč posunul k Edovi Smejkalovi, který z trefil jen bránícího protihráče. Ve 22. min pronikl po křídle Petr Dolejš, místo přihrávky volil střelu z úhlu, Šmídu tím nepřekvapil. Ve 24. min odcentroval z přímého kopu Petr Dolejš, Šmída na míč nedosáhl, nikdo z domácích se však k centru nedostal. Ve 29. min kombinoval před vápnem Zbytovský a Dočekal, domácí obrana jim na poslední chvíli míč odkopla. Ve 34. min centr Ošmery poslal Honza Šimáček na rohový kop. Ten rozehrál Zbytovský, který na malém vápně našel volného Víchu, který hlavou překonal Tomáše Pokorného 0:1. Ve 36. min přímý kop Petra Dolejše vyboxoval Šmída. Ve 40. min hledal Petr Dolejš před bránou Pavla Simr, míč odkopl do bezpečí Vícha. Ve 41. min našel Duba na hranici vápna Dočekala, jeho střela bránu netrefila. Ve 42. min se po přímém kopu Robina Demetera dostal na zadní tyči k zakončení David Komínek, hostujícího golmana nepřekonal.

Druhý poločas přinesl stejný obraz hry, domácí se snažili dostat hosty pod tlak, ale nepřesnost v kombinaci a finálních přihrávkách je do nebezpečného zakončení nedostávala. Hosté dobře bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům. Ve 48. min nebezpečně vystřelil Dočekal, jeho povedenou střelu vytlačil Tomáš Pokorný na rohový kop. V 54. min přímý kop Duby zachytil Tomáš Pokorný. V 57. min přímý kop Radima Šuty odvrátil Šmída na rohový kop, centr Petra Dolejše spoluhráče nenašel. V 60. min se dostal k zakončení Zbytovský, Tomáš Pokorný střelu vytáhl na rohový kop. V 61. min po rohovém kopu hostů domácí podnikli rychlý protiútok, Radek Matulka našel před bránou Honzu Šimáčka, jeho střela skončila s tečí vedle brány hostů. Následný rohový kop Petra Dolejše zachytila obrana hostů, do brejku poslala Dočekala, ten šel sám na Tomáše Pokorného, který jeho střelu vyrazil, dorážka Duby šla vedle brány. V 63. min našel Skalník volného Dočekala, který bránu přestřelil. V 65. min zahrával přímý kop Robin Demeter, nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 67. min se dostal do úniku Duba a střelou na zadní tyč překonal Tomáše Pokorného 0:2. V 72. min našel Petr Dolejš ve vápně Martina Pužu, s jeho hlavičkou si Šmída na dvakrát poradil. V 77. min se dostal k zakončení ve vápně Robin Demeter a střelou z úhlu překonal Šmídu 1:2. V závěru utkání se domácí snažili o srovnání nepříznivého stavu, ale do nebezpečného zakončení se již nedostali a tak si hosté za svoji houževnatost a obětavost odvezli zaslouženě 3 body.Ohlasy trenérů

Libor Smejkal FC Velké Meziříčí: Horším způsobem jsme letošní sezonu zakončit nemohli. Opět se ukázalo, jak jsme špatní v defenzívní činnosti. Soupeři na nás stačila pouze bojovnost. Pokud hlavně zkušení hráči nepochopí, že v obranné činnosti když na to nemám tak nemohu kombinovat, těžko budeme vyhrávat. Směrem dopředu to bylo dnes hodně špatné, vázla přesná přihrávka a hlavně pohyb bez míče. Domácím divákům se za dnešní výkon našeho družstva hluboce omlouvám.