9. kolo, sobota 28.9.2019, 15:30

FC Dolní Benešov

FC Velké Meziříčí

0:0

(0:0)

Střelci:

Rozhodčí: Páral, Marek, Volek

ŽK: Šimáček, Šuta, Mezlík

ČK:

Diváci: 100

Nejlepší hráči: Trajkovski – Demeter, Šimáček

FC Dolní Benešov: Chvěja – Rychnovský, Bíma, Romaněnko, Moravec – Pecuch, Gebauer ( 81.Skroch), Haas, Trojkovski (77.Labuda), Gomola – Karčmar – na lavičce trenér Štverka

FC Velké Meziříčí: Kolář - Pavlík (78.Mucha), Komínek, Šimáček, Kriegsmann – Řezáč (45.Kotoun), Puža, Demeter, Mezlík, Šuta – Plichta (71.Simr) na lavičce Dubec a trenér Smejkal

Komentář k utkání

K utkání pro nás dalekého Dolního Benešova jsme jeli s cílem vyhrát a odvést tři body. Bohužel tento cíl se nám nepovedl.

Od úvodu utkání jsme měli herní převahu. Větší držení míče, ale bohužel jen po vápno. Do 20 minuty jsme měli asi pět hezkých kombinací z pravé strany do kterých se zapojovalPavlík, Demeter, Mezlík. Bohužel všechny finální centry končili jak přes kopírák na prvním hráči ve vápně domácích. Hosté hráli ne brejky, které se nám dařilo zachytávatpřed velkým vápnem. Bohužel nám vůbec nehrála levá strana, která směrem do předu vůbec nic nevymyslela a do zadu měla problémy s bráněním. První poločas vyzněl opticky pro nás, ale díky neadresným centrům, vše končilo finálním centrem do vápna domácích.

Do druhého poločasu jsme udělali změnu na levé straně, kdy přišel místo Řezáče Kotoun a hra přece jenom ožila.. V 55 minutě měly velkou šanci domácí, ale kolář šanci zlikvidoval dobrým zákrokem. V 58 minutě vystřelil nebezpečně Mezlík, ale střela letěla bohužel vedle branky domácích. V 61 minutě měl naši největší šanci a jistý gól na kopačce Demeter, ale míč, který k němu propadl po centru Kriegsmana nedokázal z malého vápna dopravit za záda domácího brankáře Chvěji.. V 80 minutě dostal do běhu Robin znovu pěkný časovaný míč, ale, bohužel místo střeli volil přihrávku do vápna a tak jak bylo zvykem skončila na kopačkách domácích hráčů. V závěru zápasu už domácí hru zdržovali. Jinak dobře pískající rozhodčí Páral nepochopitelně nastavil za zdržování pouze jednu minutu, kterou ani nenechal dohrát. Domácí mohli v 90 minutě po rohovém kopu dát vítěznou branku, ale slabou hlavičku Kolář zlikvidoval.
Ohlasy trenérů

Libor Smejkal FC Velké Meziříčí: Do zápasu jsme vstoupili aktivně se snahou co nejdříve rozhodnout. Kombinace se nám dařili, ale bohužel finální míče jak přes kopírák končili na kopačkách domácích hráčů. Bohužel střelba je u nás nulová, takže směrem do předu jsme nic nevytěžili. Jediné pozitivum je, že jsme udrželi druhý zápas za sebou s nulou. Bohužel získaný bod je pro nás velká ztráta.