14. kolo, neděle 4.11.2018, 10:15

SK Uničov

FC Velké Meziříčí

0:3

(0:2)

Střelci: 2x Simr, Demeter

Rozhodčí: Mrázek, Černý, Běhal

Diváci: 185

ŽK: Bača - Kriegsmann

ČK:

Nejlepší hráči: Smejkal, Mezlík, Šuta

SK Uničov: Spumý – Purzitidis, Antl, Bala, Vejvoda ‚ (46.Bača) (58 Bača) - Svoboda, Bina, Kryazel, Seibert – Krč, Komenda (46.Mučka) – na lavici Jeřábek, Ivízl a trenér Žmolík

FC Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Komínek, Matulka (61.Bouček) – Dolejš, Mezlík, Smejkal, Šuta (75. Mucha), Demeter (84. Krejčí) - Simr na lavičce trenér Smejkal

Komentář k utkání

Utkání se hrálo v tradičním čase domácích v neděli 10.15 hod. Hřiště bylo lehce podmáčené, ale jinak výborně připravené.

Zápas se od začátku hrál velmi opatrně. Přesto domácí měli mírnou převahu a delší držení míče. Ve 12 minutě vystřelil nebezpečnou střelu Svoboda, ale naštěstí těsně vedle branky Krubi. V 18 minutě zahrál Demeter přesný rohový kop na Simra a ten se v těchto situacích nemýlí 0-1.tento gól náš tým nakopl a začali jsme být postupně lepším týmem. Ve 21 minutě poslal křížný centr Šuta na Demetera, ten si míč zpracoval, krásně prošel mezi dvěma hráči domácích a křižnou střelou zvýšil na 0-2. ve 32 minutě tvrdou střelu Krče zlikvidoval Kruba. Ve 38 minutě spáli tutovku ve vápně po centru Demetera Simr. Hlavou netrefil takřka prázdnou branku domácích.

Druhý poločas začal rohovým kopem domácího týmu, kdy Krč trefil spojnici Krubovi branky. O 2 minuty později Mučka hlavičkoval do náručí Krubi.V 65 minutě pop křižném pasu Smejkala na rozběhlého Dolejše, Petr zatáhl míč k rohovému praporku a krásným centrem našel hlavu Pavla Simra 0-3. Domácí tým si v závěru utkání připravil 3 rohové kopy, ale nedostal se z nich do šance. V 78 minutě se protáhl vápnem Smejkal, levou odcentroval na P. Simra, ale ten hlavou nedal hatrick. V 89 minutě posall krásnou střelu na braku Kruby Purzitidis, jeho střela však lízla jen naše břevno.
Ohlasy trenérů

Libor Smejkal FC Velké Meziříčí: Po dnešním utkání musím před hráči hluboce smeknout klobouk. Na hřišti splnili do puntíku vše, co jsme si řekli v kabině. Náš tým není moc dobrý v defenzívní činnosti, ale dneska to zvládl na jedničku. Moc bych si přál, aby tento herní výkon hráči zopakovali i v posledním utkání v derby s Vrchovinou.