archiv článků

V srpnu 2021 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
1.8.Benfika si vyšlápla na divizní PolnouFilip MužátkoV posledním přípravném utkání před startem sezóny zajíždělo naše béčko na půdu Slavoje Polná. Proti diviznímu týmu podala rezerva nebojácný výkon a odvezla si zaslouženou výhru 0:1.
2.8.Úspěšná třicátá létaFilip MužátkoTřicátá léta byly pro náš klub úspěšná. Fotbal se těšil velké popularitě a na Tržiště si našlo cestu spoustu fanoušku. První tým v letech 1930 a 1933 vyhrává své soutěže a postupuje až do třetí nejvyšší výkonnostní úrovně v Československé republice. Více se dozvíte v následujícím článku.
3.8.Otto Doležal: K moderování fotbalu jsem se dostal náhodouFilip MužátkoOtta Doležal je velice známá postava velkomeziříčské kopané. V klubu působil nejprve jako hráč, poté jako předseda oddílu. Velké množství lidí si Ottu také spojí zejména s jeho nenapodobitelným moderováním fotbalových zápasů na Tržišti. Více o jeho fotbalovém životě se dočtete níže.
3.8.Áčko zajíždí v pátek do ZnojmaFilip MužátkoPrvní kolo se hráčům výsledkově nepovedlo podle jejich představ. O to větší budou mít motivaci v pátek 6.8. ve venkovním utkání proti Znojmu uspět. Zápas začíná od 17:00 na Městském stadionu v Horním parku. Utkání můžete také sledovat v přímen přenosu na TVCOM.cz
7.8.Áčko vyhrálo ve Znojmě 2:3Filip MužátkoÁčko vyjíždělo po nepovedeném startu soutěže na půdu Znojma. Po prvním poločase vedlo 0:1, když se trefil Plichta. Ve druhém poločasu se naši fotbalisté dostali do třígólového vedení trefami Dolejše a Šuty. Znojemští však dokázali ještě zápas zdramatizovat a snížili o dvě branky. Konečný hvizd rozhodčího však uťal jejich naděje a naši fotbalisté si odvezli ze Znojma důležité tři body za výhru 2:3.
8.8.Benfika za tři body v NáměštiFilip MužátkoBenfika porazila 0:1 Náměšť nad Oslavou v prvním zápase nové sezóny krajského přeboru. Z přímého kopu trefil výhru Bibr.
9.8.V sobotu doma znovu proti RosicímFilip MužátkoPo středečním vítězství v pohárovém utkání čeká na naše fotbalisty opět soupeř z Rosic, tentokrát však ve třetiligovém utkání. Výkop je v sobotu od 10:15 na Tržišti.
11.8.Postupujeme do dalšího kola MOL Cupu!Filip MužátkoPOSTUP! Naši fotbalisté postupují do druhého kola MOL Cupu. V napínavém zápase si poradili s Rosicemi. Ve druhém kole už na náš tým může čekat ligové mužstvo z Moravy a Slezska.
13.8.Víkendové zápasy 14. - 15.8.Filip MužátkoVíkendové zápasy týmů FCVM.
14.8.Áčko podruhé v týdnu nad Rosicemi nezvítěziloFilip MužátkoÁčko se po druhé během týdne utkalo s Rosicemi. Tentokrát v rámci MSFL. V nepříliš pohledném utkání byli šťastnější Rosice a odvezly si tak tři body za výhru 0:1.
15.8.Benfika doma vítězně s Přibyslaví Filip MužátkoPo výhře v prvním kole proti Náměšti nad Oslavou čekala na svěřence Libora Švece Přibyslav. Hráči béčka nenechali nic náhodě a po prvním poločase vedli 3:0. Ve druhém poločase se hra po vstřeleném gólu Přibyslavi změnila, hosté začali být aktivnější. Jejich snahu o zdramatizování utkání však zastavil gól Ráliše na 4:1, který tak potvrdil zisk tří bodů pro náš rezervní tým.
16.8.Los MOL Cupu v úterý 17.8. od 12:00 na ČT sport! Filip MužátkoV úterý 17.8. od 12:00 bude ČT sport vysílat losovaní 2. kola MOL Cup. Na naše mužstvo čekají v osudí už i ligové týmy a to konkrétně FC Baník Ostrava, SK Sigma Olomouc, FC Fastav Zlín nebo MFK Karviná.
17.8.Do Velkého Meziříčí přijede exligová SFC Opava!Filip MužátkoDo Velkého Meziříčí přijede exligová SFC Opava! Po pěti letech tak budou moct fanoušci vidět na Tržišti pohárové utkání MOL Cup s druholigovým týmem! Termín zápasu je zatím v jednání.
17.8.Období druhé světové válkyFilip MužátkoObdobí druhé světové války přineslo nejen do našeho klubu velké starosti a smutek. Mnoho členů klubu bylo zapojeno v tomto nelehkém období v odboji, který odvážně bojoval proti nacistické okupaci. Někteří členové klubu za svoji obdivuhodnou činnost zaplatili životem. Jejich odkaz však nikdy nezemřel a žije tu s námi dál!
19.8.Josef Voda: Vždycky mě potěšily pohárové zápasy proti ligovým týmům na TržištiFilip MužátkoJosef Voda musel s aktivní kariérou hráče v mladém věku skončit. O to více se však pustil do trenérského řemesla. Za 44 let trénování vedl stovky mladých hráčů, někteří jeho svěřenci se zapsali do kronik nejen velkomeziříčské kopané. Více se dočtete v rozhovoru níže.
20.8.Áčko v neděli zajíždí na Baník Ostrava BFilip MužátkoV neděli 22.8. čeká náš tým utkání 4. kola MSFL proti rezervě Baníku Ostrava. Utkání začíná v 10:00 a můžete ho sledovat na tvcom.cz!
20.8.Víkendové zápasy 21. - 22.8.Filip MužátkoVíkendové zápasy týmů FCVM.
22.8.Áčko prohrálo s Baníkem Ostrava BFilip MužátkoTomu se říká zápas blbec. V nedělním dopoledním utkání čtvrtého kola Moravskoslezské fotbalové ligy měli hráči Velkého Meziříčí velice blízko bodovému zisku. Na půdě rezervy ostravského Baníku ovšem díky vlastním chybám prohráli těsně 2:1.
22.8.Béčko dostalo výprask se Sapeli Polná Filip MužátkoHodně nevydařené utkání sehrálo béčko na půdě Sapeli Polná. Po prvním poločase svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 pro domácí, ve druhém poločase bohužel domácí tým přidal další čtyři branky a zrodil se tak konečný vysoký výsledek v poměru 6:0.
23.8.50. léta a změna názvu klubuFilip MužátkoZ nařízení tehdejší komunistické garnitury se všechny sportovní a tělovýchovné spolky musely zařadit do jednotné organizace Sokol.