FC Vysočina Jihlava B si zatím v této sezóně MSFL nepřipsala ani jednu výhru či remízu, je tedy logické, že jí náleží poslední 18. místo tabulky se skóre 6:30. V posledním zápase mladíci z Jihlavy prohráli s Kroměříží 1:2, šlo o čtvrté utkání v řadě, kdy béčko Jihlavy prohrálo o jeden gól. Trenéra Michala Kadlece po zápase mrzely neproměněné šance svého týmu, hráče však za jejich výkon pochválil. FC Vysočina Jihlava byla založená v roce 1948 pod názvem PAL Jihlava. V roce 1995 došlo k velké fúzi s SK Jihlavou, jedním z tradičních jihlavských fotbalových klubů. Svůj současný název nese od roku 2000. Jihlavské béčko v dobé svého vzniku působilo v nižších krajských soutěžích. V sezóně 2004/2005 béčko Jihlavy vyhrálo divizi a započalo tak svoje sedmileté působení v MSFL. Po sezoně 2011/2012 se přechodem z Moravskoslezské fotbalové ligy do juniorské ligy vyčlenilo z mužských soutěží FAČR. K obnovení rezervního týmu došlo po zrušení této mládežnické ligy v roce 2019. V sezóně 2019/2020 jihlavská rezerva působila v Divizi D, kterou po podzimní části vedla, jarní část sezóny se ovšem nehrála skrz pandemii covidu-19 a Jihlavě B byl nabídnut postup do MSFL, které jihlavské vedení klubu přijalo. Trenér Michal Kadlec má k dispozici velmi mladý kádr, většina z hráčů jsou odchovanci klubu, nejstarším hráčem je třiadvacetiletý Kolčava, věkový průměr týmu je kolem dvaceti let. Je velmi pravděpodobné, že k sobotnímu zápasu bude mít trenér Michal Kadlec k dispozici hráče z druholigového áčka, protože je na programu reprezentační pauza, tudíž první tým Jihlavy nemá v plánu žádné mistrovské utkání.

Naše áčko po dvou vysokých výhrách muselo zkousnout vysokou prohru 8:0 na Slovácku B. Zápas se hráčům nepovedl, je tedy jasné, že v sobotu bude chtít mužstvo tuto prohru odčinit dalším domácím vítězstvím. Tým se po desíti odehraných zápasech nachází na 11. pozici se ziskem 13 bodů se skóre 16:18. Útočník Antonín Plichta se před zápasem vyjádřil takto: „Jelikož je reprezentační přestávka, očekávám posílenou Jihlavu, takže nás nečeká nic lehkého, ale věřím, že zápas zvládneme.“


Přímý přenos z utkání můžete sledovat zde.

Textový on-line přenos můžete číst zde.


Zápasová fakta

Nebyl odehrán žádný vzájemný zápas mezi týmy v rámci MSFL.

V kádru našeho áčka najdeme 11 fotbalistů, kteří v minulosti působili v mládežnickém či v mužském týmu v Jihlavě.

V jihlavském béčku působí dva naši odchovanci, a to brankář Jágrik a záložník Vošmera.

Oba týmy se se střetly v rámci letní přípravy, áčko doma vyhrálo 3:1, třikrát se gólově prosadil Plichta.


Soupiska FC Vysočina Jihlava B

Brankáři: Adrian Doležal, Adam Jágrik

Obránci: Ladislav Kolčava, Pavel Mikuška, Jakub Vácha, Vít Vraspír

Záložníci: Kryštof Blokeš, Chok Dau, Václav Havlín, Tomáš Lát, Radek Matulka, Adam Novák, Jakub Pavlas, Lukáš Trnka, Filip Vošmera, Marek Zúbek ml.

Útočníci: Šimon Čermák, Radek Křivánek, Tomáš Lorenc, Jan Růžička

Hlavní trenér: Michal Kadlec Hrající asistent trenéra: Ladislav Kolčava