FC Velké Meziříčí 1:6 FC Vysočina Jihlava

Sezóna: 2004/2005, 2. kolo

Datum: 22.9.2004.

Návštěva: 1 070 diváků.

Branky: 50. Karásek - 14. a 83. Vaculík, 27. a 60. Kaplan, 65. Bartoš, 90. Simr.

Sestava FC Velké Meziříčí: Padrnos - Krejčí, Střecha, Kružík, Mucha - Salák (62. Krejčí), Frolda, Špaček, Hort, Pokorný (75. Berka) - Staněk (45. Karásek).

Sestava FC Vysočina: Vorel - Bartoš, Vojtíšek, Šourek, Sedlák - Vaculík, Vladyka (62. Baštař), Sionko, Liška (45. Malínek) - Kaplan (71. Peška), Simr.

Skvělá divácká návštěva viděla druhé kolo poháru, které proti sobě postavilo naše mužstvo hrající špici krajského přeboru proti druholigové Jihlavě. Favorit před zápasem byl jasný a výsledek tohoto zápasu hovoří za vše.

Zápas měl zvláštní příchuť pro našeho kanonýra Lukáše Staňka, který jihlavský dres v minulosti oblékal. Urostlý útočník odehrál jen poločas, do druhého poločasu ho pak vystřídal parťák Jan Karásek, který pět minut po svém příchodu využil nedorozumění obrany a snížil na rozdíl jediné branky. Na malou chvíli tento gól jihlavský tým zaskočil, poté začal ale opět „úřadovat“ a do konce zápasu vstřelil našemu týmu čtyři branky. Poslední gól vstřelil hostující mladík Simr, který v následujících sezónách táhl naše mužstvo v útoku. Konečný výsledek zápasu byl 1:6. K utkáni si našlo cestu 1070 diváků.

Radovan Zeman (trenér Velkého Meziříčí): „Výsledek je pro nás krutý, navíc poslední dvě inkasované branky byly zbytečné. Myslím, ale, že takové utkání je pro mé hráče velkým přínosem.“

FC Velké Meziříčí 0:3 FC Vysočina Jihlava

Sezóna: 2006/2007, 1.kolo

Datum: 30.7.2006

Návštěva: 550

Branky: 17.Lovětínský, 54. Faldyna z pen., 85. Vácha.

Sestava FC Velké Meziříčí: Invald - Krejčí, Kružík, Špaček, Netolický, Hort, Němec, Pokorný, Průša, Staněk, Z. Mucha

Sestava FC Vysočina: Rzeszoto – Bartoš, Šourek, Kadlec, Drga – Veselý (59. Malínek), Vladyka, Lovětínský, Demeter (82. Pacholík) – Peška (46. Vácha), Faldyna.

Od začátku zápasu měla Vysočina velkou herní převahu. V 7. minutě vychytal domácí Padrnos ve vyložené šanci Faldynu. V 17. minutě byl však Padrnos krátký na nádhernou střelu Lovětínského z 25ti metrů. Domácí gólman Padrnos se vyznamenal v rozmezí 23. – 28 minuty, kdy zlikvidoval čtyři vyložené šanci hostujícího týmu. Po těchto neproměněných šancí se hra uklidnila a do konce poločasu byli diváci svědky opatrného fotbalu. Do druhého poločasu vstoupila exligová Jihlava s velkou snahou vstřelit druhý gól. Ten přišel už v 54. minutě, kdy Faldyna proměnil pokutový kop po faulu na Váchu. O tři minuty později se poprvé v šanci ukázalo naše áčko, ale gól z toho bohužel nepadl. Náš tým postupně fyzicky odpadával a FC Vysočina si ještě dokázala vytvořit tři gólové šance, všechny zneškodnil výborně chytající Padrnos. Na konečných 3:0 však upravil až v 85. minutě Vácha.

FC Velké Meziříčí 0:4 SK Dynamo České Budějovice

Sezóna: 2008/2009, 2.kolo

Datum: 3.9.2008

Návštěva: 898

Branky: 10. Šíma, 50. Sedláček, 74. Stráský, 81. Benát

Sestava FC Velké Meziříčí: Invald - Mucha Z., Galia, Mucha P., Pánek (85. Fober) - Hort, Průša (85. Berka), Pokorný, Němec, Krejčí - Havlíček (74. Kratochvíl)

Sestava SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Peroutka, Žižka, Homoláč, Leština - Hudson (46. Stráský), Benát, Hílek, Šíma (67. Jasanský) - Svátek (73. Ondrášek), Sedláček

Historický první pohárové utkání s ligovým týmem se odehrálo 3.9. 2008. Na náš fotbalový stadion přijelo SK Dynamo České Budějovice, vedené zkušeným trenérem Pavlem Tobiášem. Po úvodním hvizdu se dostal do větší pohody hostující tým, už v 10. minutě se trefil z přímého kopu Šíma. V 21. minutě mohl druhý gól přidat Benát, jeho rána z velké dálky skončila na břevně. Naši fotbalisté o sobě dali vědět až v samotném závěru prvního poločasu, kdy Němcovu ránu odvrátil Homoláč a ani Hortův přímý kop nenadělal hostujícímu týmu větší problémy. První poločas skončil 0:1 pro České Budějovice. V druhém poločasu se výkon hostů výrazně zlepšil a v 50. minutě si na centr Peroutky naskočil Sedláček a přesnou hlavičkou zvýšil na 0:2. Hostující tým v následujících minutách kontroloval tempo hry a nikam se nehnal. Domácím naopak začaly docházet síly. V 74. minutě to jíž bylo 0:3, když po spolupráci Zdeňka Ondráška a Tomáše Stráskýho se trefil druhý jmenovaný. Na rozdíl čtyř branek zvýšil v 81. minutě dalekonosnou ranou Petr Benát, čímž definitivně ztvrdil postup Dynama do třetího kola poháru.

Roman Kotol (trenér Velkého Meziříčí): "Na zápas s Českými Budějovicemi jsme se dobře připravili a první poločas jsme zvládli velmi dobře. Škoda je jen rychle inkasované branky, kdybychom vydrželi hrát déle nerozhodně, mohlo to být ještě dramatické utkání. I ve druhém poločase jsme do sedmdesáté minuty podávali solidní výkon a celkově musím své hráče v dnešním zápase pochválit.

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Bylo to klasické pohárové utkání se soupeřem z nižší soutěže, ve kterém domácí hráli obětavě s velkým nasazením a bojovali o každý míč. My jsme naopak podali v prvním poločase velmi profesorský výkon a hráči do toho určitě nedali všechno. Až ve druhém poločase, kdy jsem poslal na hřiště tři mladíky, tým na soupeře vlétl a v závěru byl k vidění pěkný fotbal s hezkými góly."

FC Velké Meziříčí 0:2 FC Vysočina Jihlava

Sezóna: 2009/2010, 1.kolo

Datum: 26.7.2009

Branky: 13. Vydra, 49. Tecl

Sestava FC Velké Meziříčí: Invald – Hort, Mucha, Pokorný, Jedlička (85. Halámek), Němec, Krejčí, Brychta, Beran, Berka (66. Kafka), Kratochvíl (72. Dufek).

Sestava FC Vysočina: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Vydra, Gába (88. Drábek), Lovětínský, Krutý (82. Leligdon) – Korčián (69. Simr), Tecl.

Hostující Vysočina do utkání vstoupila aktivně a už v 5. minutě se v první šanci objevil Korčián, jehož domácí gólman Invald vychytal. O pět minut později už byl však krátký na krásnou přihrávku Krutého, po niž do prázdné branky skóroval Vydra. Územní převaha hostujícího týmu dále pokračovala a naše áčko se do útoku dostávalo velice sporadicky. Vysočina si nadále vytvářela šance, zejména hrozila ze stran hřiště, kde její krajní záložníci posílali velice nebezpečné centry do vápna domácích. První poločas skončil 0:1 pro Vysočinu. Ovšem už ve 49. minutě se na pravé straně uvolnil Vydra, ve vápně našel hlavičku Gáby, který přesně přiťukl Teclovi a ten nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:2. Poté tempo pohárové utkání lehce opadlo a hra se vyrovnala. Bohužel naše áčko se do žádné výraznější šance nedostalo a zápas tak skončil s výsledkem 0:2 pro FC Vysočina Jihlava.