Návštěva: 721 diváků

Branky: 1. Varadi, 29. Navrátil, 72. Vepřek.

Sestava FC Velké Meziříčí: Invald - Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí - Dufek (69. Havlíček), Smejkal, Pokorný (46. Souček), Durajka (75. Ráček), Demeter - Simr.

Sestava SK Sigma: Bárta – Janotka, Rajnoch, Škerle, Vepřek – Navrátil (58. Zahradníček), Cana, Šindelář, Javůrek – Vašíček (58. Ordoš), Varadi (68. Rolinc).

Na tento fotbalový svátek se těšil celý klub, na pohárový zápas 2. kola přijela SK Sigma Olomouc. Hned v 1. minutě přišla nepříjemnost v podání Varadiho, který po centru Javůrka vstřelil první gól zápasu. Sigma měla nad naším mužstvem jasnou převahu a vytvářela si další šance. Ve 29. minutě hosté kopali roh, k odraženému míči za hranicí velkého vápna se dostal Jan Navrátil a ten krásnou ránou zvýšil na 0:2. Ve 34. minutě se naše áčko dostala do první vážnější šance, kdy z boku šel sám na brankáře Z. Mucha, toho však hostující Bárta vychytal. Po přestávce už Sigma nebyla tolik nebezpečná a hra se vyrovnala. V 72. minutě hosté zahrávali roh, který Vepřek chytře zatočil do brány a po teči gólmana Invalda skončil v síti – 0:3.Poslední tutovou šanci zápasu měl v 90. minutě Ordoš, jeho střelu ale chytil Invald.

Libor Smejkal (trenér Velkého Meziříčí): „Zápas ukázal, že se dá hrát s každým. Kvalitě Sigmy se samozřejmě nemůžeme rovnat. Rozdíl soutěží byl znát, ale kluci si svoje splnili."

Sestřih zápasu

FC Velké Meziříčí 1:2 FC Zbrojovka Brno

Sezóna: 2015/2016, 2.kolo

Datum: 28.8.2015

Návštěva: 1 360

Branky: 90. Krejčí - 31. a 51. (pen.) Řezníček.

Sestava FC Velké Meziříčí: Invald - Krejčí, Šimáček, Mucha, Bouček (80. Vyskočil), Demeter, Smejkal (70. Pokorný), Berka, Durajka (73. Šuta) , Dolejš, Simr.

Sestava FC Zbrojovka: Doležal - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Weber, Chrien (84. Malík) - Moukanza, Zavadil, Brigant (67. Lutonský) - Řezníček (67. Pašek)

K druhému kolu poháru do našeho města přijela brněnská Zbrojovka. Pro náš tým byl tento zápas velká odměna za postup do třetí ligy a k svátečnímu utkání se dokázal velice dobře připravit.

Na úvod utkání se naše áčko Zbrojovky vůbec nezaleklo. Bylo vidět, že náš tým je ve velké pohodě, zejména rychlonohý Demeter byl hodně vidět. Zbrojovka nicméně působila nebezpečnějším dojmem. První gól zápasu přišel po autovém vhazování, kdy Moukanza prodloužil hlavou a další hlavičkový souboj vyhrál Chrien, který přiťukl Řezníčkovi a ten vstřelil první branku zápasu – 0:1. Brno po prvním gólu převzalo iniciativu a kontrolovalo hru. Ale i Velmez byl nebezpečný, z několika nadějných pokusů byl nejnebezpečnější ten poslední, při němž Demeter rozezněl břevno Doležalovy branky. Po změně stran přišel druhý brněnský úder. Po faulu na Zavadila proměnil nařízenou penaltu Řezníček a zvýšil tak na 0:2. Od tohoto momentu začalo hrát naše áčko lépe než Zbrojovka. Náš tým začal podnikat nebezpečné akce, bohužel kontaktního gólu jsme se dočkali až v samotném závěru, kdy se krásnou ránou prezentoval Jaroslav Krejčí, který upravil na konečných 1:2.

Video ze zápasu

FC Velké Meziříčí 2:1 FK Třinec

Sezóna: 2016/2017, 2.kolo

Datum: 17.8.2016

Návštěva: 584

Branky: 5. Demeter, 13. Mezlík, 62. Reintam

Sestava FC Velké Meziříčí: Zavadil – Puža (88. Kafka), Šímáček, Kriegsmann, Krejčí, Dolejš, Šuta (90+2. Krčál), Smejkal, Demeter, Mezlík, Simr (35. Souček)

Sestava FK Třinec: Adamuška - Vengřinek, Stříž, Málek, Samiec, Janošík (71. Joukl), Bedecs, Tobiáš (46. Hošek), Teplý (57. Malcharek), Dedič, Reintam.

Utkání druhého kola poháru začalo v rychlém tempu. Hned v 5. minutě se po pravé straně hřiště prohnal Dolejš, který se proháčkoval až do vápna, levou nohou vystřelil a jeho z blokovaný pokus dorazil do sítě Demeter – 1:0. Ve 13. minutě se opět Dolejš prohnal po křídle, tentokrát ale po levém, krásným náběhem se mu nabídl Krejčí, který poté přihrávkou pod sebe našel Mezlíka, který se v zakončení nemýlil – 2:0. Překvapený Třinec po nepovedeném začátku zvýšil na obrátkách. Nadějně vypadala akce Tobiáše, který se ve 24. minutě ocitl sám před brankou gólmana Zavadila. Jeho střelu však tečí uklidil mimo tři tyče kapitán Krejčí. Do konce prvního poločasu Třinec zahrozil ještě jednou, Dedič ale trefil jen postranní síť naší branky. Začátek druhého poločasu byl v režii domácích fotbalistů. Hned z kraje druhého poločasu zahrával přímý kop Demeter, jeho prudká střela skončila kousek nad břevnem. V 62. minutě hostující Třinec snížil na 2:1, kdy se prosadil Reintam. Následně začal Třinec náš tým tlačit. Třinec orazítkoval naší tyč, gólmanovi Zavadilovi při jedné střele vyskočil balón z rukou, naštěstí ho zvládl znovu lapit. Po třiadevadesáti minutách se náš tým mohl radovat z postupu do 3. kola poháru. Na Tržáku tak mohla vypuknout obrovská euforie.

FC Velké Meziříčí 1:2 FK Dukla Praha

Sezóna: 2016/2017, 3.kolo

Datum: 21.9.2016

Návštěva: 1 620

Branky: 65. Demeter (pen.) – 62. Miloševič, 69. Hanousek.

Sestava FC Velké Meziříčí: Kruba – Krejčí (89. Bouček), Šimáček, Kriegsmann, Puža (77. Souček), Dolejš, Šuta, Smejkal (67. Berka), Demeter, Mezlik, Simr.

Sestava FK Dukla: Hroššo – Miloševič, Kušnír, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Čajič, Kovaľ (74. Vopat) – Néstor (61. Tetour), Olayinka, Manzia (55. Juroška).

Jedním z největších milníku historie naší kopané byl pohárový zápas 3. kola proti FK Dukla Praha. Na tento zápas také přišla největší návštěva v historii klubu, a to 1 620 diváků.

V samotném úvodu utkání ze zaskvěl hostující Nestór, který se individuální akci dostal až k šestnáctce, odkud vystřelil k pravé tyči. Gólmana Krubu ovšem nepřekonal. Následovali další dvě střely hostujících hráčů, které mířily nad branku Velmezu. Naši hráči hrozili také, po pravé straně se míč dvakrát dostal k Mezlíkovi, který v obou případech zakončoval na vzdálenější tyč, branku však ani v jednom případě netrefil. Ve 13. minutě domácí obránce Šimáček vykopl z brankové čáry dorážku Néstora. Největší šance našeho týmu přišla ve 23. minutě, kdy se naše áčko dostala do přečíslení a výsledkem byl naprosto volný Demeter, který z vápna trestuhodně přestřelil. Dukla pak mohla také skórovat, kdy se před brankou sám zjevil Olayinka, ale jeho zakončení scházela přesnost. Kruba ještě krásným zákrokem vytáhl pokus Hanouska z přímého kopu. V druhém poločasu se k vážnější šanci dostal Demeter. Velice zajímavá střela bohužel skončila vedle pravého růžku branky Dukly.V 63. minutě se diváci dočkali prvního gólu, který vstřelil hostující Miloševič. Vedení Dukly však dlouho nevydrželo. Bezpalcův nedovolený zákrok na Simra vyústil v pokutový kop pro naše mužstvo a z následné penalty se Robin Demeter nemýlil – 1:1. Neuběhlo ani pět minut a Dukla opět vedla. Brankář Kruba s obráncem Pužou se nedomluvili při defenzivní činnosti a Kruba skočil pod nohy hostujícímu Kovaľovi, byla z toho penalta a kapitán Marek Hanousek jí nekompromisně proměnil – 1:2. V závěru zápasu ještě nebezpečně pálil Vopat, ale na konečném skóre už nic nezměnil. Pohárová cesta tak pro náš tým skončila ve třetím kole.

Libor Smejkal (trenér Velkého Meziříčí): . „Myslím, že do 30. minuty jsme byli možná i lepší. Vytvořili jsme si více šancí, bohužel jsme je neproměnili.

Jaroslav Hynek (trenér Dukly Praha): „Musím říct, že ke 110. výročí fotbalu ve Velkém Meziříčí jsme viděli dramatický zápas. Soupeř využil všech svých předností, které jsme v některých fázích hry nedokázali úplně eliminovat. Jsem rád, že i v dnešní improvizované sestavě, který byla vynucená zraněními, jsme zůstali trpěliví po celou dobu zápasu. Ve finále jsem spokojený. Bylo vidět, že kluci už z toho byli také trochu nervózní, protože soupeř dnes hrál opravdu dobře, ale nakonec jsme to zvládli.

FC Velké Meziříčí 0:5 SFC Opava

Sezóna: 2021/2022, 2.kolo

Datum: 14.9.2021