Jak se ti trénuje v současných podmínkách individuálního tréninku?

S individuálním tréninkem nemám žádný zásadní problém, výhodou je, že si můžu jednotku odtrénovat v okamžik, kdy se mi to hodí. Pravdou ale je, že raději trénuji v kolektivu, kde se sportem pobavíme a třeba se i zasmějeme.

Máš rád zimní přípravu nebo je pro tebe nepříjemnou nutností?

Mezi hráči je větší touha trénovat s balónem u nohy, ale bohužel bez nabírání kondice to z dlouhodobého hlediska nejde, takže je to nutnost.

Za svou kariéru si zažil spoustu zimních příprav, vybaví se ti nějaká konkrétní příprava, na kterou rád vzpomínáš?

Na zimní přípravy nijak zvlášť nevzpomínám, jak už jsem odpovídal, je to nutnost, ale přece bych možná jednu vypíchnul. Bylo to asi v 6. třídě základní školy, kde jsem navštěvoval sportovní třídu a celé zimní soustředění jsme absolvovali na běžkách, na to rád vzpomínám.

Který trenér v tvé kariéře dělal přípravu nejnáročnější?

Trenérů jsem měl vícero a každý měl svůj osobitý přístup. Avšak co si vzpomenu, nejvíc zabrat mi dal trenér Zbyněk Zbořil, s kterým jsem spolupracoval při mém angažmá v Bystrci a hned v závěsu za ním je Jan Šimáček tady ve Velkém Meziříčí (úsměv).

Máš rád zapojení běžek do zimní přípravy?

Běžky bych klidně zapojil, ale musel bych pořádně vybrousit techniku.

Máš nějakou vtipnou historku spojenou se zimní přípravou?

Přímo ze zimní přípravy Vás žádnou historkou asi nerozesměji, ale věřte, že v kolektivu není nouze o vtipné situace.

Myslíš, že se dohraje letošní sezóna MSFL?

V otázce na soutěž a její dohrání jsem trochu pesimista, ale myslím si, že svaz udělá vše proto, aby se dohrálo minimálně těch 50% soutěžních utkání skrze regulérnost v návaznosti na profi soutěže. Všichni bychom asi chtěli, aby se situace zase uklidnila a na fotbal se mohli přijít pobavit nejen hráči, ale především diváci.