Jan Reichardt (na úvodní týmové fotce čtvrtý zprava) přišel do Velkého Meziříčí v roce 1919 z rakouského SK Slovanu Vídeň. Společně s Janem přišlo z tohoto klubu dalších pět hráčů. Důvod těchto přestupů byl takový, že v Rakousku se nezačala hrát fotbalová soutěž skrze hlubokou poválečnou krizi a naše vedení klubu chtělo výrazně posílit první tým. Výbor klubu tedy využil nabídky prostředníka přestupů Žižky, jenž byl také hráčem Slovanu a dodavatelem galanterie ve Velkém Meziříčí, a domluvil se s vídeňskými hráči na působení v našem prvním týmu.

Noví hráči ihned zapadli do sestavy a také vzbudili velký zájem diváků z širokého okolí. Uvádí se, že naše mužstvo v roce 1919 prohrálo pouze tři zápasy a byly běžné návštěvy stovek diváků na Tržišti. O rok později však tento tým tvořený z velkomeziříčských a vídeňských hráčů nehraje tak, jak by si vedení klubu představovalo a rozhodlo se, že klub bude dávat raději přednost domácím hráčům z Velkého Meziříčí a okolí. Nové mužstvo složené z těchto domácích hráčů však dosahovalo špatných výsledků, a tak byli na scénu znovu povolání někteří hráči ze Slovanu Vídeň. Ani po tomto návratu nebylo dosahováno požadovaných výsledků a tak se již definitivně uzavřela spolupráce s vídeňským Slovanem.

Obránce a vídeňský Čech Jan Reichardt se vrátil do Vídně, odkud v roce 1927 přestoupil do Slavie Praha, kde hrál do roku 1929 a stihl nastoupit k 37 zápasům. Mnohem výrazněji se ale do historie pražského klubu zapsal jako hlavní trenér prvního týmu. V sezoně 1936/1937 dovedl Slavii k zisku mistrovského titulu. V roce 1938 vyhrála Slavia pod jeho taktovku vůbec poprvé a také naposledy slavný Středoevropský pohár. Po tomto velkém úspěchu skončil jako trenér Slavie. Ještě jednou se však vrátil v roce 1949, kdy s týmem Slavie končí na 5. místě ligové tabulky. V roce 1950 přebírá tým nový trenér. Od tohoto období je životní osud Jana Reichardta neznámý.


Snímek po skončení finálového duelu Středoevropského poháru a po předání vítězné trofeje. Hlavní trenér Jan Reichardt stojí mezi hráči šestý zprava.