FC Vysočina Jihlava byla založená v roce 1948 pod názvem PAL Jihlava. V roce 1995 došlo k velké fúzi s SK Jihlava, jedním z tradičních jihlavských fotbalových klubů. Svůj současný název nese od roku 2000. Jihlavské béčko v dobé svého vzniku působilo v nižších krajských soutěžích. V sezóně 2004/2005 béčko Jihlavy vyhrálo divizi a započalo tak svoje sedmileté působení v MSFL. Po sezoně 2011/2012 se přechodem z Moravskoslezské fotbalové ligy do juniorské ligy vyčlenilo z mužských soutěží FAČR. K obnovení rezervního týmu došlo po zrušení této mládežnické ligy v roce 2019. V sezóně 2019/2020 jihlavská rezerva působila v Divizi D, kterou po podzimní části vedla, jarní část sezóny se ovšem nehrála skrz pandemii covidu-19 a Jihlavě B byl nabídnut postup do MSFL, které vedení jihlavského klubu přijalo.

V posledním zápase svěřenci trenéra Michala Veselého nestačili venku na Hlučín, když prohráli 2:0. Jihlavě v tabulce MSFL náleží 16. místo se ziskem 4 bodů, které vybojovaly výhrou 4:1 proti Vrchovině a remízou 1:1 s Uničovem. V kádru FKM Jihlava můžeme vidět zejména mladé odchovance klubu, nejstarším hráčem je hrající asistent trenéra Ladislav Kolčava, kterému je 24 let. Můžeme očekávat, že trenér Veselý využije reprezentační pauzy a svůj mladý tým posílí o hráče z druholigového áčka.

Náš tým v posledním utkání zajížděl na půdu posledních Otrokovic. V nepříliš pohledném zápase bez výrazných šancí na obou stranách prohrával 1:0. Na konci zápasu se však začaly dít věci a během 5 minut naše áčko celý zápas otočilo, když se trefil Plichta a vítězný gól vstřelil z penalty Demeter. Svěřenci trenéra Jana Šimáčka budou chtít v Jihlavě navázat na poslední dvě výhry a odčinit také poslední vzájemné mistrovské utkání s jihlavskou rezervou, které skončilo vysokou prohrou našeho týmu. Věřme, že se utkání naším fotbalistům povede. Jedeme Velmez, jedeme!


Přímý přenos z utkání můžete sledovat ZDE.


Soupiska FKM Vysočina Jihlava

Brankáři: Jágrik, Lancman

Obránci: Fila, Kolčava, Mikuška, Němeček

Záložníci: Crhan, Dau, Havlín, Lát, Lokvenc, Novák, Růžička, Vacek

Útočníci: Savi

Hlavní trenér: Michal Veselý Asistent trenéra: Ladislav Kolčava