SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:1 (1:0) FC Velké Meziříčí

Branky: 26. Houser – 63. Plichta

Rozhodčí: Kolář – Silný, Kostelník

Diváci: 225

SK HS Kroměříž: Dostál – Zavadil, Tiahlo, Cupák, Machálek (83. Vyhlíd), Sklenář (46. Lhotecký), Matoušek (C) (64. Hapal), Surynek (46. Votava), Houser, Jeleček, Červenka (74. Plecitý).

FC VM: Kolář – Puža, P. Demeter, Bouček (74. Karmazín), Dolejš, Šuta, Nedvěd, Plichta, R. Demeter, Komínek (C), Mucha.


Už v pátečním podvečeru odehráli svůj duel na stadionu druhé Kroměříže fotbalisté Velkého Meziříčí. Ačkoliv měli v první půli herně mírně navrch, šel do vedení domácí favorit.

Nejprve totiž doslova zazdil výbornou příležitost Patrik Demeter, když z malého vápna nezamířil do zpola odkryté branky, nýbrž jen trefil už bezmocného gólmana domácích. O chvíli později pak Puža hlavičkoval v dobré pozici těsně mimo.

Z následného odkopu domácích přišel po zaváhání hostující obrany rychlý brejk, na jehož konci přesně zamířil Houser1:0.

Také po změně stran pokračovali hráči Velmezu v dobrém výkonu a krátce po hodině hry se dočkali. Nepřesná rána Dolejše skončila u nohy Plichty, který hokejovým blafákem vyrovnal na 1:1.

V závěru zápasu chtěly oba celky zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Zřejmě největší příležitost měl po pěkné kolmici agilní Dolejš, ale v tísni už balon nedokázal zvednout nad gólmana Kroměříže. Body se tak dělily.


Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Podali jsme asi náš nejlepší letošní výkon. Konečně jsme nastoupili ve složení, které se blížilo ideálu a bylo to znát.

Zdroj: Žďárský deník


Sestřih utkání