Jak ses tehdy vlastně do Velkého Meziříčí dostal?

To jsem byl v Jihlavě a volal mi pan Tulis, že se mě chce klub zbavit, tak narychlo sehnali Velké Meziříčí s tím, že pan Smejkal by měl zájem o moje služby, kluby se dohodly mezi sebou, já jsem souhlasil a tak jsem se dostal do Velkého Meziříčí.

Nebral si to tehdy jako krok zpět ve své kariéře, když jsi šel do divizního klubu z profesionálního fotbalu?

Samozřejmě to byl krok zpátky, ale to byla taková zvláštní v situace, protože v Jihlavě jsem byl takový odříznutý od toho týmu, tak jsem si řekl, že to zkusím, budu třeba ve Velmezu půl roku, může se pak stát, že půjdu někam jinam a nakonec to dopadlo, že jsem byl ve Velmezu několik let. Můžu říct, že toho vůbec nelituji.

Jaké pro tebe byly začátky ve Velkém Meziříčí?

Samozřejmě to byla pro mě změna, byl jsem zvyklý na něco ve Zbrojovce Brno, Táborsku nebo Jihlavě. Byl to velký rozdíl. Člověk si musel zvyknout na skromnější zázemí, na způsob tréninků, mnoho spoluhráčů chodilo do školy nebo do práce, takže i ten přístup byl jiný. Zvykl jsem si na to a jak jsem říkal, v klubu jsem vydržel dlouho a nemám čeho litovat.

Když jsi v klubu začínal, napadlo tě, že by se ve Velkém Meziříčí mohla hrát v budoucnu MSFL?

Ne, určitě ne. Když jsem do Velmezu přestupoval, tak ten tým byl v divizi poslední, hráli jsme o udržení, naštěstí jsme to nějak urvali, ale to, že bychom mohli postoupit někdy do MSFL, to mě určitě nenapadlo.

Ty jsi ve velkomeziříčském dresu vstřelil spoustu gólů. Ve třetí lize si nastřílel přesně 72 gólů ve 130 zápasech. Vzpomeneš si na nějaký gól, který byl pro tebe určitým způsobem důležitý nebo speciální?

Ne, to ne. Každý gól je pro mě důležitý, nikdy jsem to tak nebral. Jsem od toho, abych dával góly, tak jsem ty góly dával.

Koho bys označil jako tvého dvorního nahrávače za dobu, co jsi u nás působil?

Co jsem byl ve Velmezu, tak jsme hrávali hodně po stranách hřiště, a tam mě většinou nacházeli Peťa Dolejš a Robin Demeter, takže bych označil je.

Jak vzpomínáš na sezónu 2014/2015, kdy se povedlo vyhrát Divizi D a postoupit do MSFL?

Sešel se nám velice dobrý tým, dokázali jsme fotbalově přehrávat většinu mužstev, většinu zápasů jsme vyhráli. My jsme dokázali vlastně postoupit ještě dříve než skončila sezóna, takže zbytek zápasů už byla taková pohodička. Všechno se nám tu sezónu krásně sešlo a jsem moc rád, že jsem byl u toho, když Velmez vyhrál divizi a postoupil do MSFL.

V sezóně 2017/2018 tým bojoval do posledních kol o postup do FNL. Přemýšlel jsi někdy o tom, jak by to klub ve druhé lize zvládl? Mrzí tě, že to tenkrát neklaplo?

Pro klub by to bylo náročné, bylo by to o něčem jiném, o penězích, o kvalitním doplnění hráčů, o jiném přístupu, moc jsem tomu ani nevěřil, abych pravdu řekl, že by se to mohlo povést.

Co bys popřál klubu do dalších let jeho existence?

Přeji, aby klub fungoval co nejlíp, aby měl chuť se stále zlepšovat, aby se fotbal líbil divákům a aby furt chodilo na zápasy takové množství fanoušků.