SFK Nové Město na Moravě 3:2 (1:0) FC Velké Meziříčí

Branky: 25. Duda 61. Matulka 85. Dolejš 88. Duba 89. Plichta

Diváci: 360

Rozhodčí: Kotala – Žurovec, Pospíšil

SFK: Šmída – Černý, Vícha, Hekerle (82. Trojánek), Smetana, Michal (65. Holman) (C), Vacek (59. Partl), Duba, Matulka (82. Chloupek), Duda, Svoboda

FC VM: Kolář – Puža, Komínek, Mucha, Vašíček (65. Vošmera) - Dolejš, Urbánek, Demeter, Bouček – Plichta, Malata Mir., (71. Mezlík).


Bylo to derby jako řemen. Až v předposledním podzimním kole letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy došlo na vzájemný souboj fotbalistů. Nového Města na Moravě a Velkého Meziříčí. Úspěšnější byl v sobotu prvně jmenovaný celek, Vrchovina zvítězila 3:2.

Hráči Nového Města, vědomi si toho, že na vlastním stadionu na podzim ještě nezvítězili, vstoupili do utkání hodně aktivně. Výsledkem jejich aktivity byla vedoucí branka, kterou vstřelil ze závaru po rohovém kopu záložník Duda – 1:0.

Ještě hůř mohlo být s celkem z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice necelou čtvrthodinu před půlí. Samostatný únik Matulky ovšem bravurně vyřešil gólman Kolář.

O chvíli později přišlo velké vzrušení na druhé straně. Gólmanem Šmídou vyražený balon chtěl do branky vrátit útočník Malata, po střetu s obráncem Vrchoviny ovšem upadl. Hráči i celá lavička hostů se vehementně dožadovali odpískání pokutového kopu, píšťalka sudího však zůstala němá. Druhá branka zápasu padla krátce po hodině hry. Po levé straně upláchl obraně hostů agilní Matulka a tentokrát už si při zakončení na zadní tyč dal záležet – 2:0. Lavička Velkého Meziříčí zareagovala přesunem Dolejše z pravé strany zálohy na levou a hosté tím najednou získali převahu. Puža ještě v dobré příležitosti trefil jen gólmana domácích, ale pět minut před koncem už zahřmělo.

Střídající Mezlík prošel s balonem na noze klubkem hráčů, předal jej Dolejšovi, který prudkou ranou na zadní tyč vykřesal jiskřičku naděje pro hostující celek – 2:1.

Ten pokračoval v tlaku, kdy si pomáhal řadou standardních situací. Po jedné z nich, konkrétně rohovém kopu, ovšem hráči Velkého Meziříčí totálně zaspali při odraženém balonu a útočník Duba najednou běžel od poloviny hřiště úplně sám na svatyni hostů. A prokázal, že střelecký instinkt ani přes zdravotní problémy neztratil. Po levé ruce brankáře Meziříčí zkušeně zakončil.

Kdo z domácích fanoušků si v tu chvíli myslel, že je o třech bodech rozhodnuto, ten se hluboce mýlil. Prakticky po rozehrávce totiž vznikl závar ve velkém čtverci Nového Města a Plichta minutu před koncem opět snížil na rozdíl jediné branky – 3:2.

Jelikož sudí nastavoval k řádné hrací době ještě čtyři minuty, bylo zaděláno na drama. Hosté, celkem pochopitelně, maximálně zjednodušili hru a posílali do pokutového území Vrchoviny jeden centrovaný balon za druhým. K přímému ohrožení branky se už ale nedostali, všechny tři body tak tentokráte zůstaly doma.

Zdroj: Žďárský deník


Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: První branka určila průběh utkání. My se snažili tvořit hru a domácí čekali na své brejkové situace, které jsme jim umožnili a byli jsme za ně potrestáni. Na hřišti jsme možná vypadali po fotbalové stránce lépe, ale na to se nehraje. Domácí díky našim jednoduchým chybám vytěžili s minima maximum, byli šťastnější a mají 3 body. V kabině bylo cítit zklamání, protože minimálně na bod v zápase bylo.