FC Vratimov byl založen v roce 1929 jako SK Meteor Vratimov. Největšího novodobého úspěchu klub dosáhl v sezoně 1996/97, když vyhrál Divizi E a postoupil poprvé od konce 40. let 20. století do MSFL, v níž působil 5 ročníků (1997/98 – 2001/02). Opětovná cesta Vratimova do MSFL se nekonala sportovní cestou na fotbalovém hřišti. V roce 2021 totiž vyvrcholil spor mezi zapsaným spolkem MFK Frýdek-Místek a akciovou společností MFK Frýdek-Místek, jehož důsledkem byl konec akciové společnosti v tomto městě a následný přesun třetiligové licence do Vratimova.

Vratimovští fotbalisté v posledním zápase nestačili na Kroměříž, když s ní prohráli 1:4. V tabulce náleží týmu 10. místo se ziskem 18 bodů. Nejlepšími střelci týmu jsou třígólový Teplý a Hladík. Nejvýraznější tváří v kádru trenéra Racka je bezesporu Adam Varadi, který nastoupil do 247 ligových zápasů a také se mu povedlo vyhrát ligu s Baníkem Ostrava v sezóně 2003/2004.

Naše áčko v posledním zápase prohrálo derby s Vrchovinou 3:2. Gólově se v zápase prosadili Plichta a Dolejš. Týmu náleží v tabulce 11. místo se ziskem 18 bodů, se sobotním soupeřem tedy máme stejný počet bodů. Nejlepším střelcem týmu je po 15 odehraných kolech útočník Plichta, který se trefil přesně osmkrát. Hráči áčka se budou chtít s podzimní části soutěže rozloučit vítězně. Co bude v zápase rozhodovat? „Asi to, kdo bude více chtít. Svoji roli nebude tolik hrát aktuální forma, jako spíše to, kdo se pro případný úspěch více obětuje,“ předpověděl trenér Jan Šimáček pro Žďárský deník. Přijďte podpořit v sobotu odpoledne naše hráče. Jedeme Velmez, jedeme!


Soupiska FC Vratimov

Brankáři: Adam Střalka, Martin Sýkora

Obránci: Tomáš Hammer, Lukáš Slota, John Igbinoba, Vojtěch Hajnoš, Ondřej Mokroš, Adam Varadi, Danylo Demianenko

Záložníci: Denis Dziuba, Michal Hladík, Jan Klejnot, Lukáš Kundrátek, Giacomo Corriego, Jan Hruška, Dan Ožvolda, Martin Bzirský, Michal Skwarczek, Jakub Ptáček, Patrik Chlopek, Jakub Mikulenka, Lukáš Duda

Útočníci: Jakub Teplý, Marek Siedlok, Rostislav Baďura

Hlavní trenér: Filip Racko Asistent trenéra: David Arabasz Vedoucí družstva: Filip Benc Masér: Ladislav Krabec Zdravotník: Kristýna Haldinová