Jak jsi spokojený s herním projevem týmu a jeho umístěním v tabulce?

Abych řekl pravdu, tak tabulku moc nesleduji. Vím, že se hraje o body, a že bychom jich určitě měli mít víc, než máme, ale spíše se zajímám o to, co jako tým předvádíme na hřišti. Umím hráče pochválit i po porážce a na druhou stranu i pokárat po vítězství.

Který zápas byl podle tebe nejvydařenější a který se naopak vůbec nepovedl?

Paradoxně se nám povedlo utkání v Náměšti, ve kterém jsme utrpěli nevyšší porážku. Ale nedalo se tam klukům, co se týče bojovnosti a nasazení, nic vytknout a to po celých 90 minut. Pak musím ještě zmínit poslední utkání ve Ždírci, ke kterému jsme také přistoupili velmi dobře.

Dalším paradoxem je, že se nám nepovedlo utkání v Polné, kde jsme dokázali zvítězit. A pak musím zmínit první poločas v Telči. Tam jsme nepředvedli vůbec nic.

Jak hodnotíš přístup hráčů k tréninkům a zápasům?

Když klukům tréninky nekolidují se školou, tak máme účast celkem slušnou. Navíc tři hráči trénují pouze s naším B-týmem. Přístup hodnotím taky kladně, i když by určitě mohl být někdy i lepší. Za vinu to ovšem dávám covidu. Hráči trochu víc zpohodlněli. Věřím, že už žádná omezení nebudou a v zimě na tom zapracujeme. Ukázalo se, že dlouhá pauza nám neprospěla.

Vidíš v týmu hráče, kteří mají potencionál prosadit se v budoucnu do prvního týmu?

Že by se někdo z kategorie dorostu prosadil přímo do třetí ligy, to by byl obrovský skok. Musí se jít postupnými krůčky. Mužský fotbal je úplně jiný sport. Můj cíl je, aby co nejvíce hráčů u hraní fotbalu zůstalo i v mužské kategorii.

Mají hráči chuť a motivaci posouvat se směrem k mužskému fotbalu v klubu?

Řekl bych, že určitě ano. Příkladem je pravidelný trénink našich tří hráčů s B-týmem a několika dalších, kteří se s Béčkem taky zapojují, když je potřeba. O všem komunikuji s trenérem B-týmu. Určitou část zimní přípravy absolvuje asi vyšší počet dorostenců právě s Béčkem.

Co nyní tým čeká? Kdy začne zimní příprava?

I po konci podzimní části soutěže stále pokračujeme v tréninkovém procesu a to dvakrát týdně. Takto budeme pokračovat do 17. prosince. Potom si dáme měsíc pauzu a zimní přípravu zahájíme 17. ledna.

Trenéři: Karel Nováček a Václav Chalupa


Statistiky týmu: 10. místo ze 12. mužstev v KP Vysočiny, 10 bodů, tři výhry, jedna remíza, sedm proher, skóre 22:46

Střelci branek: 12x Adam, 2x Šváb S. a Molnár, po jedné brance Musil, Novotný, Klíma, Chodák, Pospíchal a Švejda.