FC Hlučín byl založen v roce 1923 jako Sportovní klub Hlučín. Největším úspěchem klubu je účast v 5 sezonách 2. ligy (v letech 2005-2011). Od sezóny 2011/12 opět působí v Moravskoslezské fotbalové lize. Své domácí zápasy odehrává na Městském fotbalovém stadionu Hlučín, který má kapacitu 2 380 diváků. Nejznámější odchovanci klubu jsou Verner Lička, Michal Daněk, Patrizio Stronati, Vladimír Coufal a Jiří Pavlenka.

Mezi největší hrozby našeho pátečního soupeře patří bezesporu nejlepší střelec dosavadního ročníku MSFL Radovan Lokša, který si připsal už 17 přesných zásahů. V posledních dvou zápasech soupeřům nastřílel 6 branek. Další útočnou hrozbou je také Adam Zajíček, ten má na svém kontě deset vstřelených gólů.

Svěřenci trenéra Filipa Smékala v posledním zápase MSFL doslova smetli Znojmo 0:7. Čtyřmi góly se vyznamenal již zmiňovaný kanonýr Lokša. Předtím remízovali s Kroměříží 3:3. O tři body v tomto zápase přišli v poslední minutě utkání. Hlučín se nachází na 4. místě tabulky se ziskem 48 bodů.

Naše áčko v posledním utkání porazilo na domácí půdě Kroměříž 3:1. Dva góly vsítil Robin Demeter a jeden přidal útočník Plichta. Našemu týmu patří v tabulce MSFL 10. místo se ziskem 31 bodů. Nejlepším střelcem týmu je s jedenácti góly Robin Demeter. „Hlučín, podobně jako Kroměříž, chce hrát fotbal, nejsou to žádní „bouchači“. Tentokrát ovšem bude výhoda domácího hřiště na jejich straně. Rozhodně se ale nebojíme,“ řekl pro Žďárský deník trenér Jan Šimáček. Držme společně našemu týmu v pátek večer palce! Jedeme Velmez, jedeme!

Utkání můžete sledovat na online streamu ZDE.


Soupiska FC Hlučín:

Brankáři: Jakub Lapeš, Ondřej Kolenko

Obránci: Vojtěch Wala, Dominik Hasala, Lukáš Lehnert, Radim Plesník, Tomáš Wolf

Záložníci: Tomáš Kovala, Jan Holzer, Marek Neumann, Dominik Smékal, Matěj Praus, Dominik Mládek, Radim Dostál, Ondřej Moučka, Tomáš Buchvaldek

Útočníci: Adam Zajíček, Jakub Ptáček, Radovan Lokša

Hlavní trenér: Filip Smékal Asistent trenéra: David Levčík Trenér brankařů: Antonín Buček Vedoucí mužstva: Tomáš Urbančík Masér: Pavel Neděla