SFK Vrchovina byla založena v roce 1998 a navázala tak na bez mála stoletou historii novoměstské kopané sloučením oddílů Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky pod společný název Bohemia Breeding. V roce 2009 se Radešínská Svratka osamostatnila a klub se poté přejmenoval na SFK Vrchovina Nové Město na Moravě. Před postupem do MSFL působila Vrchovina osm let v divizi. V sezóně 2017/2018 se klubu povedla Divize D vyhrát a od následující sezóny 2018/2019 se fanoušci novoměstského fotbalu mohli těšit na zápasy ve třetí lize.

V sestavě Vrchoviny můžeme naleznout řadu nám známých jmen. V dresu našeho klubu dříve působili útočník Duba a záložník Matulka. Z Velkého Meziříčí na Vrchovině hostuje také záložník Pavel Partl. Stěžejním hráčem týmů je exligový matador Lukáš Michal, který v nejvyšší soutěži působil v Blšanech či na Kladně. O nebezpečné situace před bránou soupeře se stará jíž zmiňovaný útočník Duba, v letošním ročníku se trefil šestkrát.

Sezóna 2021/2022 se do historie novoměstského fotbalu příliš tučným písmenem nezapíše. Tým vedený trenérem Pavlem Procházkou v jarní části nasbíral pouze 9 bodů (dvě výhry a tři remízy), což v součtu s podzimní částí stačí pouze na předposlední 16. místo v tabulce MSFL. Ve hře je pro Vrchovinu ještě 6 bodů, kterými by se teoreticky mohla dostat na 14. místo. V posledním utkání novoměstští remizovali s Kroměříži 1:1.

Naše áčko v minulém zápase porazilo trápící se Vratimov 1:4. Dva góly vstřelil Dolejš, po jednom přidal Nedvěd a Plichta. Právě Plichta je s patnácti góly nejlepším střelcem týmu a je jasné, že v pátek bude chtít tuto svojí solidní gólovou sbírku rozšířit. V tabulce našemu týmu náleží 9. místo se ziskem 42 bodů a skórem 49:52. Poslední derby náš tým prohrál. V pátek se naši hráči pokusí podzimní prohru Vrchovině vrátit a rozloučit se sezónou sladkým vítězstvím. Jedeme Velmez, jedeme!


Sestava SFK Vrchovina Nové Město na Moravě

Brankáři: Petr Šmída, Adrian Doležel

Obránci: Dominik Bača, Jiří Batelka, Zdeněk Černý, Lukáš Hekerle, Jakub Novotný, Lukáš Smetana, Tomáš Trojánek, Ondřej Vícha

Záložníci: Petr Duda, Tomáš Švanda, Luboš Chloupek, Roman Hlaváč, Radek Matulka, Lukáš Michal, Pavel Partl, David Šteffl, Marek Svoboda, Petr Sytař, Pavel Vacek

Útočníci: Tomáš Duba, Adam Boušek

Hlavní trenér: Pavel Procházka Asistent trenéra: Miloš Císař