Jaká panuje spokojenost s herním projevem týmu a jeho umístěním v tabulce?

Během celého podzimu jsme se potýkali s malým počtem hráčů na tréninku, což se projevovalo na herním projevu mužstva, protože nebylo možné určité taktické věci trénovat. Dá se říct, že náš herní projev byl takový spíše na náhodu, což je samozřejmě chyba mě jako trenéra. Na druhou stranu nás ale víceméně nikdo zásadním způsobem nepřehrál. Umístění v tabulce není dobré, ale musím ho brát jako realitu, která tady po velkém odchodu některých hráčů nastala.

V létě se v rezervě celkem výrazně proměnil kádr. Do týmu přišel velký počet hráčů z dorostu. Jak si kluci s přechodem do mužské kategorie poradili?

Máme tu nadějné mladé hráče, ale je pravda, že jestli se chtějí prosadit v mužském fotbale, tak většina z nich musí hodně zabrat a dát si fotbal ve svém žebříčku hodnot hodně vysoko.

První dva zápasy v sezóně náš tým vysoko prohrál. Neměli jste poté trochu obavy z toho, co to s tak mladým týmem udělá?

Abych pravdu řekl, tak jsem obavy měl. Naštěstí jsme potom nějaké body uhráli.

Který zápas byl nejvydařenější a který se naopak vůbec nepovedl?

Nejvíce se nám asi povedl zápas se Slavojem Polná. Těch nepovedených zápasů bylo víc, nejhorší asi v Kamenici a Okříškách.

Vyzdvihl byste některé hráče za jejich výkony?

V naší situaci se snažíme spíše o týmový výkon. Z mladých hráčů se zatím jeví nejlépe Adam Havlík. Z těch starších jsme spoléhali asi nejvíce na Patrika Chalupu.

Jak jste byl spokojený se spoluprací s hráči prvního týmu?

Myslím, že spolupráce je nastavena správným směrem. Je potřeba ale říct, že neustálé absence hráčů v prvním týmu se negativně promítají i do béčka.

Posune se někdo z kádru béčka do přípravy s prvním týmem?

Vše je teprve v jednání, nechtěl bych nyní nikoho jmenovat.

Jaký cíl si mužstvo stanoví pro jarní část?

Jednoznačným cílem bude co nejrychlejší záchrana v Krajském přeboru. Všichni věříme, že se nám to povede.

Kdy začne týmu zimní příprava? Bude v něčem jiná?

Příprava začne 17. 1. Vždy se snažíme určité věci obměňovat, aby to kluky bavilo. Mohu ale prozradit, že budeme po hráčích požadovat, aby byli velmi dobře fyzicky připraveni na jarní část.


FC Velké Meziříčí B - podzimní část KP Vysočiny 2022/2023 - 11.místo, 14 bodů, 4-2-8, 21:34

Góly: 5x Leo Štourač, 3x Filip Blažek, Patrik Chalupa, 2x Mirek Malata, Martin Skryja, Pavel Partl, 1x Adam Havlík, Vojtěch Adam, Ondřej Pospíšil, Tomáš Klíma

Žluté karty: 4x Adam Havlík, 3x Patrik Chalupa, Leo Štourač, 2x Nikola Bibr, 1x Martin Mička, Daniel Bílý, Alex Šváb, Jaroslav Krejčí, Šimon Slabý, Martin Skryja

Červené karty: 1x Vojtěch Adam, Jaroslav Krejčí

Průměrná domácí návštěvnost: 80 diváků

Realizační tým: hlavní trenér Libor Švec, asistent trenéra Lukáš Machát