Do naší společné fotbalové cesty jsme vykročili na začátku srpna. Po úvodní schůzce s rodiči, na které jsme se seznámili a řekli si všechny nutné organizační věci, čekal na hráče první trénink v nové sezóně 2022/2023. Trénovali jsme třikrát týdně a ze začátku jsme se vzájemně poznávali. Do tréninků jsme se snažili zahrnout hlavně hru, zábavu, soutěživost ale také drilová cvičení s míčem i bez něj. K tréninkům se scházelo okolo 18 hráčů, což nám dělá radost. Hráče musíme pochválit za přístup k tréninkům a i za to, že do tréninků se aktivně zapojovali a některá cvičení si byli sami schopni smysluplně vymyslet a následně sestavit a poté kvalitně provést.

Velkou radost nám dělá to, že na některých hráčích byl v průběhu podzimu vidět progres a činnosti, které jsme v tréninku dělali, se snažili přenášet do zápasů. U některých hráčů jejich progres brzdí to, že netrénují pravidelně, zlepšení pak těžko přijde.

Co se týče našeho herního pojetí, tak jsme chtěli, aby kluci a Ronja byli s míčem sebevědomí a odvážní, během hry soupeře neustále napadali a byli furt v běhu, velký důraz jsme také kladli na přihrávku s myšlenkou a společnou komunikaci během hry. Důležitá pro nás také byla samostatnost hráčů, ať už na hřišti nebo mimo něj. Během podzimu jsme nemuseli řešit žádné výraznější prohřešky, hráči si uvědomují, že úspěšný fotbalový tým dělá parta a ne jen pár jednotlivců.

V mistrovských utkáních jsme se utkali s Bedřichovem, FKM Vysočina Jihlava, Velkou Bíteší, Kamenicí nad Lipou, Chotěboří, Humpolcem, Doubravníkem/Nedvědicí, Třeští, Vrchovinou, Bystřicí nad Pernštejnem a FŠ Třebíč. Většinu soupeřů jsme dokázali fotbalově přehrát, s některými jsme hráli vyrovnaně, nad naše fotbalové síly zůstala FKM Vysočina Jihlava a v jednom utkání také Vrchovina.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hráčům a také rodičům za jejich podporu během podzimní části, moc si toho vážíme. Velké poděkování patří trenérům-tatínkům, konkrétně Zdeňkovi Tomanovi a Tomášovi Slováčkovi, kteří nám během podzimu pomáhali s trénováním týmu.

Na viděnou v lednu!

Trenéři: Filip Mužátko a Filip Blažek