Tým se oproti podzimu neskutečně výsledkově a herně zvedl. Čím si to vysvětluješ?

Konečně proběhla plnohodnotná zimní příprava a také docházka na tréninky se zlepšila. To se pak muselo projevit. Navíc oproti podzimu se tolik neměnila sestava. Celkově nebylo tolik absencí jako na podzim. S jarem jsme spokojeni.

V uplynulé jarní části měl tým šňůru sedmi zápasu bez prohry a pohled na tabulku byl hned příjemnější. Pošilhávali kluci po umístění v první trojce?

Upřímně ano. Bavili jsme se o tom v kabině, že ta šance na třetí místo tam je a že by to bylo skvělé po tom jaký jsme měli podzim. V podstatě jsme o třetí místo hráli až do posledního kola.

Viděl si na klucích nějakou změnu v přístupu k tréninku a fotbalu celkově?

Nevím jestli se to dá nazvat změnou. Ale je to jiné když se daří a jsou výsledky. Největší rozdíl byl v docházce jak už jsem zmiňoval.

Který zápas hodnotíš jako nejpovedenější? Který naopak jako nejméně povedený a proč?

Nepovedený určitě v Bystřici. Tam se to opravdu nepovedlo. Ale na druhou stranu musím říct, že domácí hráli opravdu dobře. My jsme jim to ale strašně moc ulehčili. Nejpovedenější vybírám těžko. Asi doma se Světlou. Bylo by jich víc, kdyby se nám více dařilo v zakončení.

Jak hodnotíš celkový herní projev týmu? Vyzdvihl bys některé hráče za jejich výkony?

Řekl bych, že jsme celkově zklidnili hru s míčem. Oproti podzimu ubylo hodně takových zápasů co byly nahoru dolů. Rozhodně nechci nikoho jmenovitě vyzdvihovat. U všech hráčů došlo k nějakému progresu. U někoho víc u někoho méně.

Někteří hráči v průběhu sezóny nastupovali i za béčko. Sledoval si jejich výkony? Může se někdo z nich v budoucnu prosadit i v áčku?

Někteří dorostenci s béčkem pravidelně trénují. Tak jsme se s trenérem béčka dohodli před sezónou. Osobně jsem je v zápasech béčka neviděl, ale s trenérem jsme ve velmi častém kontaktu takže informací o daných hráčích mám spoustu. Do áčka je velmi dlouhá cesta ale v budoucnu se může stát cokoliv.

Jak do budoucna vidíš dorost ve Velmezu? Bylo by lepší se vrátit na mladší a starší kategorii?

Rozhodně by bylo lepší mít starší i mladší dorost. Když proti sobě nastoupí kluk kterému je patnáct let a proti němu hráč kterému je osmnáct tak to není příliš rovný boj. Ale musí se s tím takhle poprat všichni co s námi hrají stejnou soutěž. Uvidíme jak to bude v příštích letech, ale obávám se, že na starší a mladší dorost to jen tak hned nebude.

Jak se těšíš na spolupráci s příchozím ročníkem 2007?

Těším se. Jsou to kluci kteří ve své kategorii a soutěži neměli konkurenci, tak věřím, že to bude radost s nimi pracovat.

Kdy klukům začíná letní příprava?

Přípravu zahájíme v půlce července.


FC Velké Meziříčí Dorost - KP Vysočina 2021/2022 - 5.místo 35 bodů 11-2-9 57:66

Branky: 22x Adam Vojtěch, 12x Švejda Petr, 5x Šváb Samuel, 4x Musil Vít, 3x Molnár Michal, 2x Blažek Filip, Novotný Tomáš, Klíma Tomáš, 1x Chodák Ondřej, Pospíchal Jiří, Šváb Alex, Winterling Vít, Bárta Adam

ŽK: 5x Šváb Alex, 2x Šváb Samuel, Adam Vojtěch, Švejda Petr, 1x Musil Vít, Chodák Ondřej, Kolouch Tomáš, Zejda Martin, Novotný Tomáš, Prokop Viktor

Podzim 2021 - 10 bodů 3-1-7 22:46

Branky: 12x Adam Vojtěch, 2x Šváb Samuel, Molnár Michal, 1x Musil Vít, Chodák Ondřej, Novotný Tomáš, Klíma Tomáš, Pospíchal Jiří, Švejda Petr

ŽK: 3x Šváb Alex, 2x Šváb Samuel, 1x Musil Vít, Chodák Ondřej, Švejda Petr, Kolouch Tomáš

Jaro 2022 - 25 bodů 8-1-2 35:20

Branky: 11x Švejda Petr, 10x Adam Vojtěch, 3x Musil Vít, Šváb Samuel, 2x Blažek Filip, 1x Novotný Tomáš, Šváb Alex, Winterling Vít, Bárta Adam, Klíma Tomáš, Molnár Michal

ŽK: 2x Šváb Alex, Adam Vojtěch, 1x Zejda Martin, Švejda Petr, Novotný Tomáš, Prokop Viktor

Trenéři: Karel Nováček a Václav Chalupa