FC Slovan Havlíčkův Brod je od roku 2014 s výjimkou jedné sezóny stálým účastníkem Divize D. Vůbec nejlepší umístění dosáhl Slovan v této soutěži v sezóně 2014/2015, kdy obsadil čtvrté místo. Havlíčkův Brod také dvakrát vyhrál Krajský přebor Vysočiny, konkrétně v sezónách 2006/2007 a 2013/2014. Klub byl založen v roce 1911 pod názvem SK Sázavan, díky čemuž je řazen mezi nejstarší sportovní kluby na Vysočině. Klubové barvy jsou černá a bílá. Své domácí zápasy odehrává na stadionu Na Losích s kapacitou 2 700 diváků. Nejslavnějším odchovancem klubu je bezesporu záložník Tomáš Souček, který působí v londýnském West Hamu.

Kádr Havlíčkova Brodu je složen zejména z mladých hráčů, kteří mají zkušenosti z mládeže Jablonce, Jihlavy či domácího Slovanu. Nejstarším hráčem je třicetiletý obránce Roman Turek. O průvan v soupeřových obranách se stará zejména ofenzivní duo hráčů ve složení Bajer a Fikar. V týmu už nepůsobí zkušený Jindřich Kučera a útočník Jan Žila. Hráči Slovanu minulý týden odehráli přípravné utkání s divizní Čáslaví, ve kterém prohráli 1:0.

Naše áčko má za sebou 3 přípravná utkání, ve kterých vysoko porazilo Jihlavu B a Starou Říší a naopak nestačilo na juniorku Zbrojovky Brno. Kádr prvního týmu se oproti minulé sezóně značně změnil. V týmu už nebudou fanoušci moct vidět hned osm hráčů (Kolář, bratři Demeterové, Komínek, Nedvěd, Pavlík, Urbánek, Sargsyan) Do týmu se naopak vrátil Pavel Partl, který byl na hostování v Novém Městě na Moravě. V týmu je také 6 hráčů na zkoušku, o jejichž budoucnosti u nás se v nejbližších dnech rozhodne. Na náš tým v pátek nečeká nic jednoduchého, mladé mužstvo Slovanu nám bude chtít vrátit loňské vyřazení. Přijeďte naše hráče v pátek do Havlíčkova Brodu podpořit. Jedeme Velmez, jedeme!


Soupiska FC Slovan Havlíčkův Brod

Brankáři: Lukáš Konrád, Jakub Mazánek, Patrik Soukal

Obránci: Martin Cakl, Adam Dejl, Lukáš Dočkal, Pavel Malimánek, Jakub Peca, Roman Turek

Záložníci: Jakub Coufal, Vít Hloušek, Vojtěch Novák, Jiří Pabousek, Jan Pavlík, David Trinh, Jakub Pavlas, Martin Pavlík

Útočníci: Jan Bajer, Daniel Fikar, Petr Karlík, Marek Šilhart

Hlavní trenér: Jindřich Adamec Asistent trenéra: Aleš Rokos Vedoucí týmu: Oldřich Mazánek Manažér týmu: Pavel Mazánek Lékař: MUDr. Martin Pertl

Úvodní foto: Žďárský deník