FC Hlučín byl založen v roce 1923 jako Sportovní klub Hlučín. Od sezóny 2011/12 působí v Moravskoslezské fotbalové lize. Největším úspěchem klubu je účast v 5 sezonách 2. ligy (v letech 2005-2011). Své domácí zápasy odehrává na Městském fotbalovém stadionu Hlučín, který má kapacitu 2 380 diváků. Mezi nejznámější odchovance klubu patří Verner Lička, Michal Daněk, Patrizio Stronati, Vladimír Coufal a Jiří Pavlenka.

V současné sezóně se Hlučín nachází na 7. místě třetiligové tabulky se ziskem 18 bodů a s bilancí 6 výher a 5 proher. V posledním utkání se Hlučín utkal se Znojmem. V utkání dlouho vedlo Znojmo 0:1. V 75. minutě však za Hlučín vyrovnal Lokša a v 89. minutě dokonali hlučínští obrat na 2:1, když se opět prosadil útočník Lokša. Právě Radovan Lokša patří k největší útočné hrozbě týmu, který vede trenér Lubomír Adler, na svém kontě má v této sezóně 6 přesných zásahů.

Naše áčko zajíždělo v posledním kole MSFL na půdu silné Kroměříže. S ní sehrálo více než vyrovnaný zápas a v konečném součtu mohli svěřenci trenéra Jana Šimáčka klidně Kroměříž porazit, místo toho však přivezli jeden bod za remízu 1:1. „Musím se přiznat, že výsledky Hlučína jsou pro mě zatím docela překvapením. Poté, co se v podstatě spojili s Petřkovicemi, jsem si myslel, že budou hrát do první trojky. Asi to ještě nevyladili. Čeká nás kvalitní soupeř, který určitě nebude hrát zanďoura. My rozhodně také ne, bude to kdo z koho. Podle mého názoru rozhodnou detaily. Tedy kdo promění svoje šance a využije chyb druhého“ vyjádřil se k soupeři trenér týmu Jan Šimáček pro Žďárský deník.

Soupiska FC Hlučín

Brankáři: Jakub Lapeš, Ondřej Kolenko

Obránci: Vojtěch Wala, Dominik Hasala, Lukáš Lehnert, Radim Plesník, Patrik Kundrátek, Tomáš Wolf

Záložníci: Tomáš Kovala, Jan Holzer, Marek Neumann, Dominik Tomšů, Josef Opatřil, Matěj Praus, Dominik Mládek, Radim Dostál, Ondřej Moučka, Tomáš Buchvaldek

Útočníci: Adam Zajíček, Radovan Lokša

Hlavní trenér: Lubomír Adler Asistent trenéra: David Levčík Trenér brankařů: Antonín Buček Vedoucí mužstva: Tomáš Urbančík Masér: Pavel Neděla