ČSK Uherský Brod byl založen v roce 1893 a patří tak k nejstarším klubům na území České republiky. Nejvíce úspěšnou sezónou klubu byla sezóna 1993/94, kdy klub skončil druhý v moravskoslezské lize, přesto administrativně postoupil do rozšířené celostátní druhé ligy. Tam však vydržel pouze jednu sezónu. Po sezóně 1997/98 klub sestoupil i z třetí ligy a další roky se pohyboval v divizi či v krajském přeboru. MSFL začal hrát zase od sezóny 2017/18. Klubové barvy jsou červená a bílá. Uherský Brod má k dispozici dva stadiony - stadion Lapač s umělou trávou a atletickým oválem a Orelský stadion, na kterém hraje soutěžní zápasy.

V letní pauze v Uherském Brodě proběhli velké personální změny. U týmu skončil po dvou sezónách trenér Martin Onda, novým trenérem se stal Lukáš Pazdera, který během své hráčské kariéry odehrál v naší nejvyšší soutěži 134 zápasů. Z kádru našeho sobotního soupeře odešlo 6 hráčů, za zmínku stojí odchod brankáře Filipa Jíchy do druholigového Vyškova. 6 nových hráčů naopak do týmu přišlo, konkrétně Jakub Somberg, Mário Michalec, Adam Tkadlec, David Sedláček, Miroslav Leskovjan a Petr Kozelek.

Uherský Brod odehrál tři přípravné duely, ve kterých si postupně poradil s devatenáctkou Slovácka, Lanžhotem a se slovenským týmem Dunajská - Lužná. V předkole MOL Cupu porazili brodští Baťov 5:0, hattrickem se blýskl kanonýr Josefík.

Naše áčko vstupuje do své osmé sezóny v MSFL v poměrné jiném složení než na konci minulé sezóny. Z týmu odešlo hned osm hráčů, hned několik ze základní sestavy. Klub na tyto odchody musel zareagovat a do týmu přivedl brankáře Michala Lancmana, obránce Erika Vingera, záložníky Tomáše Fraňka a Lea Šťourače, z hostování se vrátil křídelník Pavel Partl. Na dalších příchodech se ještě pracuje a je tak možné, že v následujících dnech se v našem týmu objeví další noví hráči.

V letní přípravě náš tým absolvoval tři přípravná utkání, ve dvou vysoko zvítězil (Jihlava B a Stará Říše) a v jednom utkání prohrál (Zbrojovka Brno B). V předkole MOL Cupu jsme vyřadili po výhře 3:2 Havlíčkův Brod. Na naše hráče v sobotu nečeká rozhodně jednoduchý soupeř. „V kádru soupeře se toho přes léto změnilo taky dost, a proto očekávám takový neurovnaný bojovný zápas, kde budou rozhodovat maličkosti a přístup. Začátek soutěže je vždy o tom, kdo do toho dá víc,“ řekl trenér Jan Šimáček pro klubový web. Držte našemu týmu v sobotu palce. Jedeme Velmez, jedeme!

Utkání můžete sledovat na online streamu ZDE.


Soupiska ČSK Uherský Brod

Brankáři: Petr Kozelek, Vít Nemrava, Jakub Somberg

Obránci: Adam Tkadlec, Filip Košák, Libor Nevařil, Marek Flasar, Michael Pochylý

Záložníci: Miroslav Leskovjan, David Sedláček, Jan Zámečník, Matěj Lorenc, Adam Bartončík, Jiří Švrček, Vilém Gettler, Pavel Šmatelka, David Venený

Útočníci: Mário Michalec, Robin Josefík, Ondřej Strachoň, Jan Michalec

Hlavní trenér: Lukáš Pazdera Vedoucí mužstva: Michal Slezák