Archiv

archiv článků

Vypisuji posledních 30 článků.

26.7.Nelehká situace klubu v letech 1920 až 1929Filip MužátkoAdministrativní změnou v roce 1921 vznikl nový název klubu odpovídající tehdejším zvyklostem: Sportovní klub Velké Meziříčí (SKVM). Dvacátá léta nebyla pro fotbal ve Velkém Meziříčí lehká.
23.7.Áčko postupuje v MOL Cupu dál!Filip MužátkoV prvním ostrém zápasu této sezóny naše áčko vyjíždělo v rámci MOL Cupu na hřiště Havlíčkova Brodu. S divizním týmem se hrálo spíše bojovné utkání, ve kterém byli naši hráči úspěšnější a vybojovali vítězství 0:3.
22.7.Béčko otočilo utkání s Jihlavou U-17Filip MužátkoBenfika zajížděla opět na přípravné utkání do nedalekého Budišova. Tentokrát však vyzvala jihlavské mladíky z kategorie U-17. Ve vyrovnaném utkání tahala za správný konec a během posledních deseti minut otočila skóre zápasu na svou stranu.
21.7.Áčko hraje v pátek předkolo MOL Cupu proti Havlíčkovu BroduFilip MužátkoDlouhé čekání na ostrý zápas je u konce. V pátek 23.7. od 18:00 naši fotbalisté vyběhnou na hřišti v Havlíčkově Brodě proti tamnímu Slovanu, který je účastníkem Divize D. V sázce bude postup do prvního kola MOL Cupu, ve kterém se vítěz tohoto zápasu utká s Rosicemi.
20.7.Alois Nováček: Při klubu by se mělo stát v dobrém i zlémFilip MužátkoAlois Nováček je nejen bývalým hráčem a hlavním trenérem prvního týmu. V klubu působil také pět let jako předseda a v této funkci pomohl v letech 1997 až 2002 prvnímu mužstvu k postupu z okresního přeboru až do I.A třídy.
19.7.Období první světové válkyFilip MužátkoVětšina světa v tomto období nezažívala hezké chvíle. Nebylo tomu jinak i ve Velkém Meziříčí.
18.7.Béčko si zastřílelo proti BudišovuFilip MužátkoVe druhém přípravném utkání si naše rezerva proti tradičnímu soupeři letní přípravy s chutí zastřílela. V prvním poločase dokázala vstřelit Budišovu dvě branky a ve druhé půli napnula síť hned šestkrát.
17.7.Áčko porazilo v generálce Hodonín 2:1Filip MužátkoV posledním přípravném utkání před novou sezónou se naši fotbalisté utkali s divizním Hodonínem. Po brankách Puži a Nedvěda brali vítězství 2:1. Sezónu 2021/2022 zahájí svěřenci Jana Šimáčka v pátek 23.7. předkolem MOL Cupu na půdě Havlíčkova Brodu.
12.7.Béčko na úvod přípravy vyhrálo s FŠ TřebičFilip MužátkoPo necelých devíti měsících vyběhla naše rezerva k fotbalovému utkání. Na hřišti v Borovině se hrál vyrovnaný zápas s velkým počtem šancí na obou stranách. Benfika však byla produktivnější a po dvou gólech Mirka Malaty a jednom gólu Marka Malaty brala vítězství 2:3.
10.7.Áčko si poradilo v přípravě se ZnojmemFilip MužátkoÁčko dnes nastoupilo v přípravě proti třetiligovému soupeři ze Znojma. Na neutrální půdě v Náměšti nad Oslavou náš tým vyhrál 3:2, když se trefil Puža, Plichta a Nedvěd.
8.7.Josef Janák: Ať se vyhrálo nebo prohrálo, tak v autobuse se vždycky zpívaloFilip MužátkoJosef Janák, bývalý hráč našeho klubu, který také navlíkal kapitánskou pásku. Pan Janák je jeden z nejstarších pamětníků velkomeziříčské kopané. V rozhovoru zavzpomínal na své fotbalové začátky či na kamarádskou atmosféru v kabině.
7.7.Počátky klubu Filip MužátkoPrvní zmínka o založení fotbalového týmu pochází už z roku 1905: „Nejdůležitějším podnikem Českého klubu velocipedistů ve Velkém Meziříčí bylo zřízení kluziště na pozemku pana předsedy Karla Jelínka. Bylo navštíveno asi 6000 bruslícími…Žel zájem pro sport cyklistický v klubu utichl téměř nadobro. V zimních měsících kroužek členů klubu pilně šermoval, nyní pak na jaře 1906 počne se s kopanou a lawn-tennisem.“
7.7.Áčko vstoupilo do druhého přípravného bloku Filip MužátkoDo druhého přípravného bloku letní přípravy vstoupili po krátké pauze svěřenci Jana Šimáčka.
6.7.Béčko zahájilo letní přípravuFilip MužátkoV celkovém počtu 15 hráčů zahájila naše rezerva přípravu na novou sezónu v nejvyšší krajské soutěži. První mistrovský zápas odehraje béčko 7.8. proti Náměšti nad Oslavou.
5.7.Už 115 let fotbalu ve Velkém MeziříčíFilip MužátkoNašemu klubu letos v září bude 115 let. Psal se rok 1906, kdy nadšení velkomeziříčští velocipedisté podlehli hře zvané fotbal a založili místní fotbalový klub. Tím se načala bohatá historie našeho klubu, kterou vám v následujících týdnech představíme. Můžete se těšit na historické zajímavosti a také na rozhovory s lidmi, kteří byli u významných okamžiků velkomeziříčské kopané. Níže si nezapomeňte pustit video, které mapuje naší fotbalovou historii od úplného začátku až po současnost.
1.7.Jan Šimáček k prvnímu přípravnému bloku letní přípravy Filip MužátkoTrenér áčka Jan Šimáček zhodnotil první přípravný blok letní přípravy. Jeho odpovědi na otázky si přečtěte níže.
24.6.První blok přípravy zakončen výhrou 0:1Filip MužátkoPoslední přípravné utkání prvního bloku letní přípravy odehráli naši fotbalisté s třetiligovým soupeřem SFK Nové Město na Moravě. Jediný gól vstřelil Jiří Urbánek. Hráči prvního týmu se k zahájení druhého bloku letní přípravy sejdou 7.7.
23.6.Starší přípravka U10 sehrála turnaj v TřeštiFilip MužátkoPo dlouhé pauze, která trvala téměř 6 měsíců se v dubnu opět mohlo začít trénovat. Na tento tréninkový restart se všichni hráči velmi těšili. To bylo poznat na velké účasti a hlavně na chuti všech hráčů trénovat a hrát. Stihlo se také odehrát několik přátelských utkání, aby se navázalo na to, kde se na podzim skončilo.
19.6.Áčko nadělilo Žďáru 5 gólůFilip MužátkoVe třetím přípravném utkání se áčko rozstřílelo a diviznímu Žďáru vstřelilo 5 gólů.
17.6.Vydraž dres a přispěj na dobrou věc!Filip MužátkoChceš udělat radost sobě nebo někomu blízkému a přitom přispět na dobrou věc? Tak neváhej a zapoj se do dobročinné aukce fotbalových dresů!
16.6.V sobotu 19.6. přípravák se Žďárem! Filip MužátkoNaši fotbalisté zajíždí v sobotu k přípravnému utkání do Žďáru nad Sázavou. Výkop je v 10:00.
12.6.Áčko porazilo Jihlavu B 2:0 Filip MužátkoVe druhém přípravném utkání se áčko utkalo na Tržišti s Jihlavou. V prvním poločase se nehrál příliš líbivý fotbal. Ve druhé půlce se už obraz hry zlepšil a po vlastní brance jednoho z hráčů Jihlavy a díky povedenému zakončení Ráliše zpoza šestnáctky berou svěřenci Jana Šimáčka první vítězství v letní přípravě.
9.6.V sobotu 12.6. přípravák s Jihlavou!Filip MužátkoV sobotu 12.6. vyběhne naše áčko na Tržišti k přípravnému utkání proti béčku Jihlavy. Výkop utkání je v 1O:00.
6.6.Áčko v prvním přípravném utkání nestačilo na RosiceFilip MužátkoV sobotním dopoledni sehráli svěřenci Jana Šimáčka první přípravné utkání na půdě blízkých Rosic.
4.6.FC Velké Meziříčí hledá nové fotbalové hvězdy!Filip MužátkoFC Velké Meziříčí hledá do svých řad malé fotbalisty či fotbalistky.
2.6.Přípravná utkání mužůFilip MužátkoKompletní rozpis přípravných utkání v letní přípravě.
2.6.První přípravné utkání áčka již v sobotu proti Rosicím Filip MužátkoUdělejte si v sobotu čas a přijeďte do blízkých Rosic podpořit náš tým.
1.6.Áčko zahájilo letní přípravuFilip MužátkoV pondělí 31.5. zahájili svěřenci Jana Šimáčka první přípravný blok před novou sezónou v MSFL. V týmu je na zkoušce hned šest nových hráčů. První tým čeká také 8 přípravných utkání.
27.5.Brankář Rostislav Kruba končí v našem klubuFilip MužátkoPo devíti odchytaných sezónách se rozhodl brankář Rostislav Kruba ukončit dlouhé působení v našem klubu.
12.5.Libor Švec: Vývoj mladých hráčů bude covidovou pauzou poznamenaný Filip MužátkoTrenér rezervy Libor Švec odpověděl na otázky týkající se ukončení sezóny v KP Vysočiny či o nadcházejícím tréninkovém programu béčka.