ČSK Uherský Brod 2:1 (1:0) FC Velké Meziříčí

Góly: 9. Lorenc, 79. Flasar – 90+2. Malata Mir.

Diváci: 266

Sestava FC VM: Lancman - Bouček (56. Malata Mar.), Puža (C), Mucha, Vašíček - Partl (82. Vošmera), Šuta, Franěk, Karmazín (65. Malata Mir.), Dolejš - Plichta

Sestava ČSK: Nemrava – Flasar, Tkadlec, Lorenc, Švrček – J. Michalec (66. Šmatelka), Leskovjan, Nevařil (66. Venený), M. Michalec (87. Zámečník) – Strachoň (82. Gettler), Josefík

Rozhodčí: Řezníček – Slabý, Drozdy

Začátek zápasu pro náš tým nevyšel dobře. Hned v 9. minutě se po rohovém kopu vyšponoval do vzduchu Lorenc a poslal domácí do vedení. Další nebezpečné šance domácí v první půli neproměnili. Náš tým hrozil zejména po standardních a brejkových situacích.

V druhém poločase se obraz hry trochu změnil, naše mužstvo bylo aktivnější než v první půli. Domácí tým poctivě bránil. Uklidnění pro domácí tým přišlo až v 79. minutě, kdy se po standardní situaci střídajícího Šmatelky prosadil Flasar. Náš tým v závěru utkání ještě více otevřel hru, snažil se utkání zdramatizovat. Na konci ale přišla nedisciplinovanost Šuty. Ten inkasoval rychle za sebou dvě žluté karty a zamířil pod sprchu. I v početní nevýhodě jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky, po centru Vošmery se prosadil Mirek Malata. Na vyrovnaní však našemu týmu už nezbývalo moc času a po konečném hvizdu rozhodčího jsme odcházeli z hřiště bez bodu.

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Domácí vyhráli zaslouženě, protože pro vítězství udělali víc než my. První poločas jsme prospali a ikdyž domácí vyložené gólovky neměli, tak většina akci "smrděla" a mohli jsme být rádi jen za 1:0. Do druhé půle jsme udělali změnu v rozestavení a to náš výkon zvedlo. Pár zajímavých náznaků jsme si vypracovali, ale bohužel bez efektu. Škoda diskutabilní branky na 2:0 a úplně zbytečné červené karty, tyto situace nakonec rozhodly i přes závěrečný gól. My musíme hrát příště od prvních minut a ne pouze posledních 30 jako dnes, to je prostě na třetí ligu málo.

Příští utkání sehraje náš tým v pátek 12.8. od 18:00 na Tržišti proti Blansku.

Úvodní foto: ČSK Uherský Brod