Archiv

archiv článků

V červenci 2021 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.7.Áčko remizovalo 1:1 s Dolním BenešovemFilip MužátkoV prvním zápase nové sezóny naše áčko nedokázalo naplno bodovat. V utkáním dvou rozdílných poločasů dokázalo vydolovat pouze bod za remízu 1:1.
28.7.Nová sezóna MSFL je tu, áčko v pátek hostí Dolní BenešovFilip MužátkoV prvním zápase letošní sezóny v MSFL přijede na Tržiště tradiční účastník této soutěže - FC Dolní Benešov. Výkop utkání je v pátek od 17:30.
28.7.Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěžíFilip MužátkoVážení členové FAČR, v závislosti na blížícím se startu amatérských soutěží přijal dne 23. 7. 2021 VV FAČR soubor pravidel ke konání soutěžních zápasů, kdy tato pravidla vychází z aktuálně platných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (MZČR).
28.7.Jan Šimáček před startem MSFLFilip MužátkoTrenér Jan Šimáček odpověděl na otázky před pátečním startem MSFL.
27.7.Luboš Minařík: Na Tržiště se při zatravnění dovezlo 110 tater hlínyFilip MužátkoLuboš Minařík je bývalým hráčem našeho klubu, trenérem prvního týmu, se kterým v roce 1986 vyhrál Krajský pohár Jihomoravského kraje, dlouhé léta působil také jako trenér mládeže. Při jeho působení v předsednické funkci se povedl splnit sen mnoha velkomeziříčských fotbalistů v podobě zatravnění hrací plochy na Tržišti. Více se dočtete v rozhovoru níže.
26.7.Nelehká situace klubu v letech 1920 až 1929Filip MužátkoAdministrativní změnou v roce 1921 vznikl nový název klubu odpovídající tehdejším zvyklostem: Sportovní klub Velké Meziříčí (SKVM). Dvacátá léta nebyla pro fotbal ve Velkém Meziříčí lehká.
23.7.Áčko postupuje v MOL Cupu dál!Filip MužátkoV prvním ostrém zápasu této sezóny naše áčko vyjíždělo v rámci MOL Cupu na hřiště Havlíčkova Brodu. S divizním týmem se hrálo spíše bojovné utkání, ve kterém byli naši hráči úspěšnější a vybojovali vítězství 0:3.
22.7.Béčko otočilo utkání s Jihlavou U-17Filip MužátkoBenfika zajížděla opět na přípravné utkání do nedalekého Budišova. Tentokrát však vyzvala jihlavské mladíky z kategorie U-17. Ve vyrovnaném utkání tahala za správný konec a během posledních deseti minut otočila skóre zápasu na svou stranu.
21.7.Áčko hraje v pátek předkolo MOL Cupu proti Havlíčkovu BroduFilip MužátkoDlouhé čekání na ostrý zápas je u konce. V pátek 23.7. od 18:00 naši fotbalisté vyběhnou na hřišti v Havlíčkově Brodě proti tamnímu Slovanu, který je účastníkem Divize D. V sázce bude postup do prvního kola MOL Cupu, ve kterém se vítěz tohoto zápasu utká s Rosicemi.
20.7.Alois Nováček: Při klubu by se mělo stát v dobrém i zlémFilip MužátkoAlois Nováček je nejen bývalým hráčem a hlavním trenérem prvního týmu. V klubu působil také pět let jako předseda a v této funkci pomohl v letech 1997 až 2002 prvnímu mužstvu k postupu z okresního přeboru až do I.A třídy.
19.7.Období první světové válkyFilip MužátkoVětšina světa v tomto období nezažívala hezké chvíle. Nebylo tomu jinak i ve Velkém Meziříčí.
18.7.Béčko si zastřílelo proti BudišovuFilip MužátkoVe druhém přípravném utkání si naše rezerva proti tradičnímu soupeři letní přípravy s chutí zastřílela. V prvním poločase dokázala vstřelit Budišovu dvě branky a ve druhé půli napnula síť hned šestkrát.
17.7.Áčko porazilo v generálce Hodonín 2:1Filip MužátkoV posledním přípravném utkání před novou sezónou se naši fotbalisté utkali s divizním Hodonínem. Po brankách Puži a Nedvěda brali vítězství 2:1. Sezónu 2021/2022 zahájí svěřenci Jana Šimáčka v pátek 23.7. předkolem MOL Cupu na půdě Havlíčkova Brodu.
12.7.Béčko na úvod přípravy vyhrálo s FŠ TřebičFilip MužátkoPo necelých devíti měsících vyběhla naše rezerva k fotbalovému utkání. Na hřišti v Borovině se hrál vyrovnaný zápas s velkým počtem šancí na obou stranách. Benfika však byla produktivnější a po dvou gólech Mirka Malaty a jednom gólu Marka Malaty brala vítězství 2:3.
10.7.Áčko si poradilo v přípravě se ZnojmemFilip MužátkoÁčko dnes nastoupilo v přípravě proti třetiligovému soupeři ze Znojma. Na neutrální půdě v Náměšti nad Oslavou náš tým vyhrál 3:2, když se trefil Puža, Plichta a Nedvěd.
8.7.Josef Janák: Ať se vyhrálo nebo prohrálo, tak v autobuse se vždycky zpívaloFilip MužátkoJosef Janák, bývalý hráč našeho klubu, který také navlíkal kapitánskou pásku. Pan Janák je jeden z nejstarších pamětníků velkomeziříčské kopané. V rozhovoru zavzpomínal na své fotbalové začátky či na kamarádskou atmosféru v kabině.
7.7.Počátky klubu Filip MužátkoPrvní zmínka o založení fotbalového týmu pochází už z roku 1905: „Nejdůležitějším podnikem Českého klubu velocipedistů ve Velkém Meziříčí bylo zřízení kluziště na pozemku pana předsedy Karla Jelínka. Bylo navštíveno asi 6000 bruslícími…Žel zájem pro sport cyklistický v klubu utichl téměř nadobro. V zimních měsících kroužek členů klubu pilně šermoval, nyní pak na jaře 1906 počne se s kopanou a lawn-tennisem.“
7.7.Áčko vstoupilo do druhého přípravného bloku Filip MužátkoDo druhého přípravného bloku letní přípravy vstoupili po krátké pauze svěřenci Jana Šimáčka.
6.7.Béčko zahájilo letní přípravuFilip MužátkoV celkovém počtu 15 hráčů zahájila naše rezerva přípravu na novou sezónu v nejvyšší krajské soutěži. První mistrovský zápas odehraje béčko 7.8. proti Náměšti nad Oslavou.
5.7.Už 115 let fotbalu ve Velkém MeziříčíFilip MužátkoNašemu klubu letos v září bude 115 let. Psal se rok 1906, kdy nadšení velkomeziříčští velocipedisté podlehli hře zvané fotbal a založili místní fotbalový klub. Tím se načala bohatá historie našeho klubu, kterou vám v následujících týdnech představíme. Můžete se těšit na historické zajímavosti a také na rozhovory s lidmi, kteří byli u významných okamžiků velkomeziříčské kopané. Níže si nezapomeňte pustit video, které mapuje naší fotbalovou historii od úplného začátku až po současnost.
Další stránky
12>>